Zawodnik Uniwersytetu w Edynburgu zwycięża nad Polską

Reprezentacja Szkocji do lat 21 kobiet zapewniła sobie miejsce w finale drugich Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie po zwycięstwie 2:1 nad swoimi szkockimi odpowiednikami z grupy A w Konyi w Turcji.

Tartan Hearts zmierzą się z gospodarzami w ostatnim meczu fazy grupowej w piątek i chcą utrzymać dynamikę i utrzymać swój doskonały 100% rekord przed finałem.

Podopieczni Jamiego Culnana zdominowali początek meczu, ale Polska ruszyła do ataku, a Hannah Wochna otworzyła wynik po minięciu bramkarza i strzale do bramki.

Minutę później Szkocja wyrównała po golu. Ava Wadsworth, zawodniczka Durham University, kopnęła rzut rożny, ale Mhairi Law (Loughborough University) umieścił piłkę w siatce przeciwnika, zdobywając wynik 1-1.

Szkocja objęła prowadzenie na początku drugiej kwarty. Findlay zakończył wynik mocnym niskim strzałem po płynnym zagraniu Katie Brett (z Uniwersytetu w Edynburgu), Katriny Nelly (z Uddingston) i Avy Findlay (z Uniwersytetu w Edynburgu), dając Szkocji prowadzenie 2-1.

Szkocja zdominowała drugą połowę i dobrze wyglądała z Neve Halliday z Uniwersytetu w Edynburgu, solidną w obronie. Dobrze poruszała się także piłką, a Zara Kennedy (Uniwersytet w Edynburgu) i Ava Smith (Uniwersytet w Edynburgu) wielokrotnie zdobywały piłkę, dzięki czemu Szkocja utrzymała się tam, gdzie chciała, czyli w obszarach ataku.

Tymczasem reprezentacja Szkocji do lat 21 strzeliła dwa gole w ostatniej kwarcie i zremisowała 3:3 z Walią w meczu podczas Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie II (B) w Lozannie w Szwajcarii.

Doświadczony dziennikarz zajmujący się wiadomościami, biznesem, sztuką, sportem i podróżami. Krytyk kulinarny i redaktor naczelny popularnego portalu o jedzeniu i podróżach. Jest także redaktorem magazynu o nakładzie 200 000 egzemplarzy i dyrektorem generalnym firmy PR/marketingowej o ugruntowanej pozycji, mającej w swoim życiorysie szereg znanych klientów. Były wykładowca ds. komunikacji na szkockim uniwersytecie i specjalista ds. mediów społecznościowych w szeregu odnoszących sukcesy i prężnych MŚP.