Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wystarczy próbka płynu owodniowego z macicy, aby badacze mogli stworzyć maleńkie narządy w celu przetestowania potencjalnych metod leczenia

Wystarczy próbka płynu owodniowego z macicy, aby badacze mogli stworzyć maleńkie narządy w celu przetestowania potencjalnych metod leczenia

Małe organizmy luborganicznyto małe, uproszczone struktury, które można wykorzystać do testowania nowych metod leczenia lub badania, jak działają prawdziwe narządy, które naśladują, niezależnie od tego, czy są zdrowe, czy chore.

Naukowcy z University College London i Great Ormond Street Hospital w Wielkiej Brytanii pobrali komórki z próbek płynu owodniowego pobranych podczas 12 ciąż w ramach rutynowych badań prenatalnych. Następnie po raz pierwszy wyhodowali małe narządy z komórek pobranych w okresach aktywnej ciąży. Przewidują, że ich podejście może ostatecznie pomóc lekarzom monitorować i leczyć wady wrodzone przed urodzeniem oraz opracowywać spersonalizowane metody leczenia dziecka w łonie matki.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani” tą możliwością, stwierdziła Mattia Gerle z University College London, autorka badania Badanie zostało opublikowane [March 4] W czasopiśmie Nature Medicine.

Śledź najnowsze wiadomości i dyskusje polityczne dotyczące zrównoważonego rolnictwa, biomedycyny i innych „przełomowych” innowacji. Zapisz się do naszego newslettera.

Specyficzne tkankowo komórki macierzyste zebrane przez Girlie i jego współpracowników zostały wyeliminowane przez płód, jak zwykle ma to miejsce w czasie ciąży. Naukowcy zidentyfikowali tkanki, z których pochodziły komórki macierzyste, i znaleźli komórki z płuc, nerek i jelit.

[University of Wisconsin emeritus professor of law and bioethics Alta] Charo, która nie była zaangażowana w badanie, stwierdziła, że ​​nowe podejście nie rodzi takich samych problemów etycznych. „Pobranie komórek z płynu owodniowego, który został już pobrany do standardowych celów klinicznych, nie wydaje się zwiększać żadnego fizycznego ryzyka dla płodu ani kobiety w ciąży” – stwierdziła w e-mailu.

To jest fragment. Przeczytaj cały artykuł tutaj

READ  Dr Julius Chapiro opowiada, dlaczego jest lekarzem/naukowcem zajmującym się rakiem wątroby