Wynik meczu Republika Południowej Afryki z Irlandią: Wyrównujący wynik w końcówce łamie serca Springboks, a seria kończy się remisem

Irlandczyk Ciaran Frawley (z prawej) świętuje wraz z kolegami z drużyny Conorem Murrayem, Bondi Ake i Craigiem Caseyem po zdobyciu zwycięskiego gola dla swojej drużyny przeciwko Republice Południowej Afryki. Zdjęcia/Getty Images

Rezerwowy Kieran Frawley strzelił gola po pierwszym gwizdku, zapewniając Irlandii zwycięstwo 25-24 nad mistrzem świata RPA, remisując 1-1, w trudnym meczu testowym na Kings Park.

Z biegiem czasu Frawley strzelił swojego drugiego gola w meczu, zapewniając turystom drugie zwycięstwo na wyjeździe w Republice Południowej Afryki i odnosząc słynne zwycięstwo po przegranej w pierwszym meczu 27-20.

Irlandia utrzymała zasłużone prowadzenie 16-6 do przerwy dzięki jedynej próbie w meczu pomocnika Conora Murraya, ale zmierzyła się z gospodarzami, którzy odbudowali się w drugiej połowie i byli zmuszeni popełnić kilka błędów pod presją Springboka .

Handre Pollard z Republiki Południowej Afryki strzelił osiem rzutów karnych w momencie, gdy wydawało się, że gospodarze przejęli inicjatywę w meczu, zanim Frawley pewnym kopnięciem zapewnił Irlandii zwycięstwo.

Kapitan Irlandii Cailan Doris powiedział: „To był prawdziwy mecz testowy, jesteśmy zadowoleni ze sposobu, w jaki rozpoczęliśmy, ale uznanie należy się drużynie Springboks, ponieważ pokazali, że potrafią odwrócić sytuację i objąć czteropunktowe prowadzenie”.

READ  Oszałamiający numer 98 Colina Munro nie wystarczył, gdy Brisbane Heat spadło na Sydney Thunder