Wynik meczu All White-Vanuatu: Nowa Zelandia wygrywa Puchar Narodów OFC

Rzadko wydawało się to zmieniać po tym, jak Cam Howison otworzył wynik wolejem – był to czwarty mecz z rzędu, w którym regionalni zawodnicy wagi ciężkiej strzelili wcześnie gola.

Vanuatu dobrze odbudowało się po tej porażce, ale nie wywierało znaczącej presji, a druga żółta kartka otrzymana przez Timothy’ego Pollitta w połowie drugiej połowy zmniejszyła ryzyko, że Nowa Zelandia zostanie mocno uderzona.

Po tym, jak nowozelandzka drużyna była w posiadaniu piłki, nie stwarzając wielu okazji, zapewniła sobie zwycięstwo dzięki Jessemu Randallowi w 84. minucie. Następnie rezerwowy Max Mata strzelił trzeciego gola w doliczonym czasie gry, a wszyscy trzej byli zawodnikami grającego na boisku Auckland FC w lidze australijskiej.

Vanuatu grało w swoim pierwszym finale Pucharu Narodów Afryki, zajmując 63 miejsca niżej niż All Whites, a jego gospodarze w dużej mierze nie byli w stanie dorównać jakością przeciwnikowi, któremu brakowało kilku starszych zawodników, ale wciąż był pełen zawodowych talentów.

Jednak wyniki gospodarzy poprawiły się po porażce 4:0, kiedy obie drużyny spotkały się w fazie grupowej, a trener Nowej Zelandii Darren Bazeley był zadowolony ze sposobu, w jaki jego zawodnicy poradzili sobie z najcięższym testem w turnieju.

„Boisko utrudniało grę w określony sposób, ale myślę, że znowu spisaliśmy się dobrze” – Bazeley powiedział FIFA Plus. „Strzeliliśmy gola wcześnie i prawdopodobnie myśleliśmy, że od tego momentu możemy grać dalej i dobrze sobie radzić, ale tak się nie stało zmierzyliśmy się z pełnym ducha zespołem na Vanuatu.”

„Zagrali dobry futbol, ​​ale tak naprawdę nam nie zaszkodzili – kontrolowaliśmy większość meczu, ale nie mogliśmy ich pokonać. Utrzymali się w grze, co jest zasługą Vanuatu.

„Jestem naprawdę dumny z zawodników – dokonali ogromnej zmiany w ciągu ostatnich kilku tygodni i poradzili sobie we wszystkich tych meczach. Przystąpiliśmy do turnieju wygrywając każdy mecz i nie tracąc gola, więc ogólnie daliśmy z siebie wszystko dobry występ.

READ  „Zmień sport na zawsze”: UFC Hall of Famer Stefan Bonnar umiera w wieku 45 lat

Bazelli skupi się teraz na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, gdzie będzie nadzorował drużynę do lat 23, wspieraną przez starszych zawodników, Chrisa Wooda i Libby Kakasi.

W niedzielę obrońca Empoli po raz kolejny był jedną z wyróżniających się postaci w kadrze narodowej, prowadząc młodszą drużynę, która według Bazelli będzie lepsza pod względem doświadczenia.

„To był ogromny tłum – w niektórych momentach jeden z najgłośniejszych, w jakim kiedykolwiek byłem” – powiedział trener. „Niektórzy gracze grali przed wielką publicznością na dużych stadionach na całym świecie, ale to jest zupełnie inna sytuacja”.

„To było naprawdę dobre doświadczenie dla wszystkich. Jesteśmy szczęśliwi i dumni ze zwycięstwa. Ale byliśmy zaangażowani w dobry, konkurencyjny mecz piłkarski”.

Nowa Zelandia 3 (Cam Howison 2′, Jesse Randall 84′, 90+2′)