Wynik Chiefs vs. Reds: Playoffy przynoszą najlepsze wyniki Chiefs w przypadku wielkiego zwycięstwa nad The Reds

Anton Lienert-Brown i Damian McKenzie świętują zwycięstwo Chiefs nad The Reds. Zdjęcia / Fotosport

Prezydenci 43

Czerwony 21

Powrót do rugby metodą pucharową wyciągnął z drużyny Chiefs to, co najlepsze.

Po zdobyciu praw do organizacji ćwierćfinału dzięki czwartemu rozstawieniu po mocnym sezonie zasadniczym, wielu spodziewało się, że mecz Chiefs z The Reds w Hamilton będzie meczem, który trzeba zobaczyć w rundzie.

Jednak w ciągu 20 minut przywódcy położyli kres sprawie.

Zdobywając bramkę przez całą dobę w pierwszych 24 minutach, gospodarze byli gotowi na zwycięstwo 43-21 w ich prawdopodobnie najlepszym jak dotąd meczu w sezonie, dławiąc gości w defensywie i zwiększając przewagę w ataku.

Chociaż Chiefs zakończyli sezon rekordem 9-5, był to występ mający na celu przypomnienie wszystkim, co mogą zrobić, strzelając na wszystkie cylindry.

„Mamy dużo wiary” – powiedział kapitan Luke Jacobson po meczu Sky Sports.

„Myślę, że przygotowujemy się we właściwym czasie. Zaczynamy osiągać szczyt. Nie musisz tego robić w trakcie sezonu; ma to znaczenie w finałach i tylko do tego dążymy”.

W defensywie Chiefs byli fenomenalni. Dziesięciu zawodników w wyjściowym składzie wykonało dwucyfrowe wślizgi – na czele z 23 Jacobsonem – jednocześnie ciężko pracując, aby albo przejąć piłkę w momencie awarii, albo przebić się swoimi kontrami.

Tupou Vaa’i i Samipeni Finau byli pod wrażeniem swoich wpływów w defensywie, debiutant Wallace Sititi wyglądał na doświadczonego gracza Super Rugby na obu skrzydłach, podczas gdy Samisoni Taukei’aho zdobył dwie bramki w pierwszej połowie – dopiero w drugim meczu, w którym miał zdobył bramkę na starcie. sezonu – i podparł to dobrą nocą w swoich kluczowych obszarach.

W przeważającej części atak był płynny, a właściwy wybór był dokonywany i konsekwentnie dobrze wykonywany. Damian McKenzie znakomicie pociągnął za sznurki, a Shaun Stevenson pokazał, że potrafi kilkakrotnie otwierać boisko podczas gry podań, kopnięć i biegania. Pomocnik ciężko pracował, skrzydłowi doskonalili swoje wykończenia, a atakujący również byli silni.

READ  Francja przetrwała strach przed Pucharem Świata w Rugby przeciwko tętniącemu życiem Urugwajowi

Zespół Chiefs rozpoczął znakomicie po genialnej pogoni za kopnięciami, w której Anton Lienert-Brown natychmiast wykonał dominujący wślizg, a Chiefs odzyskał piłkę własnym kontratakem. Niedługo potem Taukei’aho minął grupę obrońców z 5 metrów i otworzył wynik.

Podczas gdy The Reds nie byli w stanie przełamać obrony Chiefs, gospodarze dobrze wykorzystali szerokość boiska do stworzenia i wykorzystania przestrzeni.

Kiedy City grało z Emoni Narawą po pięknym podaniu Shauna Stevensona, który strzelił z numerem 8 na prawe skrzydło, sytuacja dla gości wyglądała złowieszczo.

Potem nastąpiła kolejna próba Tawkiyahu, a Eteni Nanai Citoro strzelił czwartego gola w pierwszej połowie, po czym rzut karny McKenziego dał drużynie prowadzenie 31-0 do przerwy.

The Reds ponownie wrócili do gry w drugiej połowie i zostali nagrodzeni dwoma próbami po strzale Tate’a McDermotta i kolejną po Lawsonie Creightonie, ale czasu było coraz mniej, gdy Chiefs odnieśli solidne zwycięstwo. Czekamy na półfinały Hurricanes lub Melbourne Rebels.

Prezydenci 43 (Samisoni Taukiyaho 2, Imoni Narawa, Etienne Nanai Sitoru, Anton Lienert-Brown, Bradley Slater próbuje; Damian McKenzie 5 minusów, długopis)

Czerwony 21 (Tate McDermott 2, Lawson Creighton próbuje; Tom Lynagh blefuje, Creighton 2 wady)