Wspaniałe zwycięstwo Anglii nad Japonią zostało przyćmione czerwoną kartką

Czerwona kartka Charliego Ewellsa zniweczyła imponującą formę Anglii, gdy Japonia przegrała wczoraj wieczorem na Stadionie Narodowym 52-17.

Anglia strzeliła cztery przyłożenia w każdej połowie, wszystkie do różnych zawodników, i strzeliła sześć pomimo 29-stopniowej wilgotności, która utrudniała prowadzenie piłki.

Pierwsze oficjalne spotkanie drużyn w Japonii przebiegło zgodnie z oczekiwaniami – japońska XV reprezentacja miała średnio 11 występów – a Anglia dobrze przygotowała się do składającego się z dwóch testów tournée po Nowej Zelandii.

Ewells może jednak nie udać się do Nowej Zelandii po otrzymaniu czerwonej kartki za poważne naruszenie kolana u kapitana Japonii Michaela Leitcha.

Ewells był na boisku zaledwie dziewięć minut. Pierwotnie otrzymał żółtą kartkę w 73. minucie, ale po kontroli w piwnicy została zmieniona na czerwoną.

Grozi mu przesłuchanie dyscyplinarne po tym, jak został pierwszym angielskim zawodnikiem, który dwukrotnie został wyrzucony z boiska. Drugi czerwony był przeciwko Irlandii w 2022 roku.

Japonia, która ma osiem nowych występów na 23, rozpoczęła w szybkim tempie, nie będąc w stanie wykonać ostatniego podania.

Anglia nie zmarnowała okazji w 22. minucie, strzelając pierwszą bramkę, gdy skrzydłowy Chandler Cunningham-Smith wbiegł na boisko z czternastym miejscem podczas swojego pierwszego startu testowego.

Kolejną próbę wykonał Flyhalf Marcus Smith, wykorzystując przerwę po długim wrzucie z autu. Przycięte podanie Smitha dało skrzydłowemu Emmanuelowi Faye-Wabuso trzecią próbę, a kopnięcie dośrodkowane Smitha sprawiło, że środkowy Henry Slade znalazł się na tablicy wyników po pierwszej połowie, gdy Anglia prowadziła 26-3.

Scrumhalf Alex Mitchell zajrzał w szczelinę w jednej ze skał i strzelił gola w drugiej połowie, po czym podjął próbę zdobycia Bena Earla z numerem 8.

Smith został oskarżony o wczesny pojedynek z obrońcą Yoshitaką Yazakim, studentem uniwersytetu, który nie gra w profesjonalnej drużynie, ale Japonia nie została ukarana karą. Smith, który rozpoczął cztery z sześciu konwersji, nie wrócił, ponieważ zastąpił go Finn Smith.

READ  Polski minister sprawiedliwości powiedział, że Warszawa nie może zastosować się do orzeczenia sądu UE

Nawet gdy zdobyli 14 punktów, Anglia zdobyła bramkę po strzale rezerwowego Harry’ego Randalla na 45-3, ale zmiany i intensywność miały wpływ na rytm gości.

Japonia przegrała dwukrotnie w ciągu trzech minut z zewnętrznymi obrońcami Kogą Nizuką i Takuyą Yamasawą. To powołanie z ostatniej chwili, które zagrało w swoim pierwszym teście od siedmiu lat.

Po tym jak Ewells pokonał Leacha, Sam Underhill, pracoholik w drużynie, strzelił gola potężnym uderzeniem.

Kapitan reprezentacji Anglii Jamie George powiedział: „Jestem bardzo dumny ze sposobu, w jaki podeszliśmy do naszej sprawy”. – Bardzo szybko pozyskaliśmy kilku naprawdę utalentowanych obrońców i mogliśmy to pokazać.

Następnie Anglia zmierzy się z Nową Zelandią 6 lipca w Dunedin w pierwszym z dwóch testów.

Japonia podejmie Nową Zelandię Maorysów w przyszły weekend w Tokio w pierwszym z dwóch meczów.