Wielka Trójka Chorwacji kwalifikuje się przeciwko Polsce – Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich FIBA ​​2024 Pireus, Grecja

Opatija (Chorwacja) – Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące rejestracji Chorwacji, należy je wziąć pod uwagę. Wielka trójka, w skład której wchodzą Mario Hezonja, Ivica Zubac i Dario Sarić, osiągnęła dwucyfrowy wynik, gdy Chorwacja dotarła do drugiej rundy. 82-68 Zwycięstwo nad Polską, gdy obie drużyny kontynuowały rozgrzewkę przed swoimi turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich.

Obaj zmierzą się także z Brazylią w Opatiji, a następnie w przyszłym tygodniu udają się do Grecji i Hiszpanii na kwalifikacje.

Historia gry

Polska prowadziła już ośmioma punktami w pierwszej połowie, a mecz przypominał konfrontację z Grecją dwa dni temu. Z tymi samymi problemami borykali się jednak po przerwie, gdyż w drugiej połowie nie byli w stanie dotrzymać tempa gospodarzom.

Chorwacki trener Josip Cesar w dalszym ciągu karmił swoje największe gwiazdy ofensywą, a Mario Hezonja i Ivica Zubac po dwóch kwartach gry mieli dwucyfrową przewagę, a w trzeciej kwarcie dołączył do nich Dario Sarić. Wielka Trójka zakończyła spotkanie z 44 punktami, trafiając 16 z 29 z gry, a także zabierając 17 zbiórek i zadając 9 asyst.

Jeśli trener Cesar potrzebowałby planu na nadchodzący mecz OQT w Pireusie, mógłby po prostu powtórzyć trzecią kwartę, ponieważ jego podopieczni zdobyli w tym klipie 30 punktów, objęli prowadzenie i przed 600 kibicami pojechali po zwycięstwo.

Gracz

Los Angeles Clippers wiedzieli, co robią, wystawiając Ivicę Zubaca na startera, a pewność siebie tego wielkiego zawodnika przeniosła się na reprezentację narodową. Skończył z 19 punktami, trafiając 8 z 9 rzutów z gry, a także miał 10 zbiórek na swoim koncie, co dało mu ocenę efektywności na poziomie 29, co oznacza dobry wynik w grze z pewnego dystansu.

Statystyki gry

Z Hezonyą jako kierowcą oraz Zubacem i Sariciem na boisku nie jest zaskoczeniem, że Chorwacja wygrała walkę o punkty 34-22. Niepokojąca część dla Chorwacji? W całym meczu zanotowali zaledwie 3 zbiórki w ataku, a pierwszą połowę zakończyli bez ani jednej drugiej szansy.

READ  Badanie przeprowadzone w czterech krajach Europy Środkowej wykazało, że wolność mediów jest zagrożona wolnością prasy

Niepokojąca część dla Polski? Już w rozgrzewce zawodzili w defensywie, po dwa faule popełnili Olek Balserowski i Aleksandar Dziwa, a trzech innych zawodników skończyło z czterema faulami.

Wnioski z gry

Chorwacja wie, że zdobędzie punkty od wielkiej trójki i to dla niej dobry znak, że wszyscy są w dobrej formie w ataku. Pozostaje pytanie, w jakim stopniu inni mogą im pomóc? Borna Kapusta spisał się znakomicie w drugiej połowie w roli rozgrywającego, rozdając 6 asyst i zdobywając 9 punktów, podczas gdy Jalen Smith w 25 minutach gry zdobył +16 punktów, zdobywając 6 punktów i 5 zbiórek, grając w podstawowym składzie jako strzelec.

Polska powtórzyła grę z Grecją. Atak był płynny, gdy AJ Slaughter i Olek Balcerowski dołączyli do siatki, a Mateusz Bonitka zrobił to wszystko z 9 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami, ale miał trudności z przejęciem piłki przez cały odcinek. Kiedy agresywnie grają przy piłce, dzieją się dobre rzeczy, o czym świadczy 18 punktów straconych w tym meczu.