Wellington, Bay of Plenty Book Pojedynek NPC ze zwycięstwami w półfinale

Zarówno Wellington, jak i Bay of Plenty musiały odrobić stratę po pierwszej połowie, aby zarezerwować sobie miejsce w finale NPC w najbliższy weekend.

Czołowa w lidze drużyna Lions będzie gospodarzem meczu o tytuł po pokonaniu w stolicy Waikato 29:24, a Mason Tupaia strzelił gola w końcówce, zapewniając gościom przypieczętowanie ostatnich pięciu minut.

Pomocnik Wellington, Kyle Preston, dwukrotnie próbował – po jednej w każdej połowie – ale Molos nabrali impetu tuż przed przerwą, kiedy piąty w tabeli Riley Higgins otrzymał żółtą kartkę za spalonego na własnej linii bramkowej, a gracze Waikato byli nieoznaczeni na zewnątrz To. .

Wynikowa próba karna dała im przewagę 17-15, ale dwie bez odpowiedzi nawrócone próby Prestona i dziwki Penelli Bosa dały Wellingtonowi zwycięską przewagę i powstrzymał późny rajd Waikato.

Wellington będzie gospodarzem Waikato w finale NPC. (Źródło: Niebo)

„Mówimy o meczu testowym piłki nożnej” – powiedział kapitan Wellington Duplessis Kerevi. „Nie często zdarza się, że w prowincjonalnym rugby osiąga się taki poziom, taką fizyczność i taką intensywność.

„Bez względu na wyniki, jaką przyjemnością jest gra w takim meczu przeciwko drużynie takiej jak Waikato.

„Obydwie drużyny będą miały szczęście, obie drużyny dostaną telefony od sędziego. Czuliśmy, że stawiamy się w kilku trudnych sytuacjach, więc w drugiej połowie skupiliśmy się na ich pokonaniu. dwa.” Z chwil.

Wywarliśmy presję i zdobyliśmy punkty.

Wcześniej zespół Bay of Plenty do przerwy przegrywał z Canterbury 13:8, ale przez większość ostatnich 40 minut utrzymywał się na bezbramkowym remisie, zdobywając 24 punkty i w pierwszym półfinale w Tauranga zwyciężył 32-20.

Olisi Halaholo, skrzydłowy Leroy Carter i luźny napastnik Simisi Baya dośrodkowali po przerwie dla Steamers, a piątka najlepszych Caleb Trask poprawił swoją formę po nieobliczalnych kopnięciach w pierwszej połowie, aby wykorzystać wszystkie trzy próby i zdobyć rzut karny.

READ  Transmisja na żywo: Blackcaps v India — ich pierwszy międzynarodowy mecz w Eden Park w Auckland

Bay of Plenty potrzebowało ostatniej szansy, aby pokonać Hawke’s Bay w ćwierćfinale, ale rywalizacja była poza zasięgiem z powodu czasu.

„Duża ulga” – powiedział kapitan zatoki Kurt Eklund. „Ostatnie kilka tygodni było bardzo trudne, ale ci chłopcy bardzo tego chcą, a taki występ dla dobrej drużyny z Canterbury był absolutnie fantastyczny.

„W pierwszej połowie wiedzieliśmy, że mamy wszystko. W pierwszej połowie graliśmy słabo, ale wiedzieliśmy, że mamy sprzęt i mogliśmy wyjść na prowadzenie”.

Wellingtona 29 (Preston 2, Luaki, Boasa próbuje; kara Harkena, 3 konwersje) Waikato 24 (Wypróbuj Mathis & M Tupaea; próba karna; surowa kara 2 konwersje)

Zatoka Wafra 32 (Johnston, Halaholo, Carter, Paya; Trask 2 kary, 3 konwersje) Canterbury 20 (Próby McAllistera i Rovy; konwersja Hutchinsona i dwie kary; konwersja Vihakiego)