Gotowy Rozpocznij!
Od 14 do 16 października w Parku Miłocin w Pierwoszowie pod Wrocławiem zebrały się zespoły studentów i młodych programistów, by ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności pod okiem mentorów, trenerów i talentów sportowych z całego świata. Po raz pierwszy w historii tej globalnej inicjatywy 3-dniowy program edukacyjny odbył się w Polsce. Ponad 40 zespołów, niektóre online, a inne na miejscu, rywalizowało w programowaniu algorytmów podczas 3 sesji szkoleniowych prowadzonych przez ekspertów. Kursy te pozwalają uczestnikom ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności przed kolejnym etapem finałów. Była to ekscytująca okazja do poznania nowych ludzi, uczenia się od innych oraz poznawania praktyk i teorii nauczanych w różnych krajach (np. w Rumunii, Czechach czy Izraelu).
„Huawei będzie nadal wspierać zawody i obozy szkoleniowe oraz zapewniać profesjonalne szkolenia dla społeczności ICPC. Lubimy również angażować się we wszystkie rzeczywiste problemy przemysłowe, które należy rozwiązać, aby umożliwić inteligentną i inteligentną łączność na całym świecie Razem możemy uczyć się i rozwijać dzięki ICPC, a także napędzać postęp technologiczny” – powiedział Chu Hong, prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei.
W Polsce odbył się wspierany przez Huawei obóz szkoleniowy ICPC Europe 2022
Huawei zobowiązuje się do otwarcia platformy wyszukiwania
Jednym z bieżących celów Huawei jest aktywne wspieranie lokalnego ekosystemu talentów. Huawei zobowiązuje się do otwierania platform badawczych ukierunkowanych na przyszłość terminali informacyjnych, komputerowych i komunikacyjnych. Badania i rozwój Huawei w zakresie technologii i produktów są nieuchronnie związane z wyzwaniami matematycznymi, algorytmami i oprogramowaniem, zwłaszcza w dziedzinie optyki, struktur bezprzewodowych i telefonów komórkowych. Obserwacje podobnych konkursów sponsorowanych przez Huawei dla młodych talentów prowadzą do wniosku, że studenci uważają obszary biznesowe Huawei, takie jak chmura, aplikacje społecznościowe i transakcje finansowe, za najlepsze obszary do ćwiczenia umiejętności programowania i modelowania matematycznego.
„Bootcamp to nie tylko spotkanie umysłów, ale także platforma komunikacji. Jego wartość leży nie tylko w treści, ale także w komunikacji prowadzonej za pośrednictwem bootcampów. Huawei otworzył okno możliwości dla wolontariuszy ICPC do udziału w tych działania bez konieczności znoszenia obciążeń finansowych”. Globalny Dyrektor Wykonawczy ICPC. Dr William B. powiedział: Bouchera.
„Inicjatywy szkoleniowe ICPC są niezbędne do podnoszenia nowych talentów i aspiracji, zbliżania ludzi i budowania nowych systemów i usług, które służą naszym sąsiadom. Międzynarodowy Komitet Ochrony Kabli zajmuje się znajdowaniem rozwiązań problemów. Huawei wspiera tę inicjatywę od kilku lat, co pozwoliło mu się pomyślnie rozwijać, dając możliwości wielu studentom i trenerom w różnych regionach świata.Tylko dzięki akademii i przemysłowi możemy uczynić ten świat lepszym miejscem, stwarzając możliwości dla przyszłych pokoleń do rozwiązywania problemów i tworzenia inteligentnych rozwiązań dla świata w potrzebie” – powiedziała Veronika Soboleva, dyrektor ds. rozwoju ICPC.
Równa edukacja jest kluczem do integracji cyfrowej
Huawei dąży do wyeliminowania nierówności w dostępie do nowych technologii – a tym samym dąży do pełnego włączenia cyfrowego świata. Jedną z najskuteczniejszych strategii, jakie Huawei może zaoferować w tym zakresie, jest zapewnienie możliwości edukowania młodych ludzi z całego świata. Sztandarowy program edukacyjny firmy, Seeds of the Future, który rusza za kilka tygodni, to jedna z wielu jej inicjatyw, które oferują studentom możliwość poznania sztucznej inteligencji, chmury czy alternatywnych źródeł energii. W zaledwie 2021 r. Huawei współpracował na całym świecie z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytucjami badawczymi. Huawei uruchomi także ponad 10 konkursów Tech Arena w kilkudziesięciu krajach Europy.
„Jako niezachwiany lider w dziedzinie cyfryzacji, Huawei wierzy, że cyfryzacja będzie kluczem do odblokowania lepszej przyszłości. Ten postęp będzie znacznie łatwiejszy, jeśli zaangażujemy najlepsze talenty w projektowanie dyscyplin, szkolenia międzyszkolne i naukowe, i konkursy technologiczne i inne odkrywcze inicjatywy I kultywuj talenty na globalnym i wielopoziomowym poziomie. Z tego powodu tylko w 2021 r. Huawei zainwestował 2,7 miliarda juanów we współpracę uniwersytecką, współpracując z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytucjami badawczymi świata – powiedział Guo Shuaisheng, szef Warszawskiego Centrum Badawczego Huawei.
W Polsce Huawei podpisał niedawno umowę z Wyższą Szkołą Bankową w Dąbrowie Górniczej, aby zapewnić studentom dostęp do większej liczby praktycznych kursów, ciekawych konferencji i nowocześniejszych planów studiów. To tylko jedna z wielu współpracy Huawei z polskimi uczelniami. Firma prowadzi programy rozwoju talentów, takie jak wspólnie opracowane kursy uczenia głębokiego dla Uniwersytetu Warszawskiego, Program Badań Algorytmów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz inne przyszłe programy szkoleniowe na Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Poznańskiej czy Akademii Leona Koźmińskiego .
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
W Polsce odkryto setki artefaktów, w tym hełm celtycki z brązu
Giełdy w Polsce spadają pod koniec sesji; Indeks WIG30 spada o 0,45% Według Investing.com
Ukraiński mistrz boksu Oleksandr Usyk został zwolniony po krótkim zatrzymaniu w Polsce