Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Vestas i Port Gwinei przygotowują się na morską bryzę w Polsce

Vestas i Port Gwinei przygotowują się na morską bryzę w Polsce

Vestas Zdnia, duński producent turbin wiatrowych, rozpoczął rozmowy techniczne z portem w celu promowania rozwoju portu jako głównego miejsca infrastruktury dla wody morskiej w Polsce.

Współpraca ta ma wesprzeć atrakcyjność portu wśród deweloperów projektu jako kluczowego ośrodka tworzenia napływającej bryzy morskiej w Polsce i regionie Morza Bałtyckiego.

Port Vestas i Gwinea współpracują ze sobą w wielu tematach, w tym w różnych wymaganiach dotyczących miejsca wstępnego montażu samolotów zagranicznych.

W portach Vestas i Gwinei trwają dyskusje, w których Vestas dzieli się specyfikacjami technicznymi dotyczącymi instalacji producenta turbin, w tym wiodącej w branży turbiny V236-15,0 MW.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Portem Gwinei, aby umożliwić rozwój ich lokalizacji i uczynić ją jak najbardziej atrakcyjną dla polskich deweloperów wody morskiej., „Powiedział Tommy Rockbeck Nielsen, dyrektor operacyjny Vestas.

Biorąc pod uwagę instalacje wody morskiej w połowie lat 2020, konieczne jest szybkie zbudowanie na rynkach większej infrastruktury wodospadowej, zwłaszcza jeśli łańcuch dostaw wody morskiej może dostarczać wodę morską po niższych kosztach. Rozmowy techniczne, takie jak postępowanie Vestas z portową Grupą Gwinea, pomogą stworzyć takie miejsca, aby zapewnić konsumentom w Polsce i innych krajach bałtyckich tanią morską energię wiatrową. ”

Polska ogłosiła cel Aby zapewnić 11 gigawatów morskiej bryzy do 2040 r. i szersze aspiracje w zakresie morskiej bryzy w regionie podkreśla Deklaracja Wiatru na Morzu Bałtyckim Podpisano Do ośmiu państw nadbałtyckich i Komisji Europejskiej we wrześniu 2020 r.

Vestas powiedział, że dzięki silnej infrastrukturze portowej Polska może stać się również hubem eksportowym dla branży zaopatrzenia w powietrze morskie.

„Od 2018 roku Port Gwinei SA pracuje nad przekształceniem Portu Gwinei w terminal instalacyjny dla projektów morskich. Na tym etapie naszej produkcji mamy nadzieję współpracować z globalną kadrą kierowniczą w branży w celu zaprojektowania i rozwoju infrastruktury, która najlepiej spełnia potrzeby zagranicznych deweloperów farm wiatrowych.” Powiedział Jacek Sadaj, Prezes Portu S.A.

READ  Lightsource BP zawiera umowę zakupu energii słonecznej o mocy 40 MW z firmą Microsoft w Polsce