Ujawniono klasyczny album fanów muzyki z Nowej Zelandii, Kiwi.
Jest to album True Colors Split Enz z 1980 roku.
Aby uczcić swoje 10. urodziny, nowozelandzki portal muzyczny Audioculture, finansowany ze środków publicznych, zaprosił swoich czytelników do wybrania ulubionego klasycznego albumu Kiwi, a ponad 3000 osób dołączyło do ankiety przeprowadzonej podczas Miesiąca Muzyki w Nowej Zelandii.
Spośród ponad 400 albumów wybrany True Colors znalazł się na pierwszym miejscu, ku wielkiej radości autora tekstów i autora piosenek Split Enz.
„To niesamowite, to wspaniały dzień dla rodziny Enz” – powiedział 1News.
Mówi, że piosenki wciąż rezonują z publicznością i do dziś gra numery takie jak Shark Attack, Poor Boy i I Hope I Never.
„Wiesz, że to było idealne spotkanie zespołu i historii Nowej Zelandii i nie sposób powiedzieć, co to było. Ale coś się wydarzyło i sprawiło, że ten album był wyjątkowy dla ludzi, więc granie piosenek na żywo było po prostu radosnym świętowaniem”.
Dodaje, że kultowa okładka albumu, która jest renderowana w różnych kombinacjach kolorystycznych, jest również częścią jego trwałego uroku.
„Jest piękny. I[artysta i członek zespołu]Noel Crombie całkowicie go rozpoznał w tym momencie”.
Zgadza się z tym Chris Burke z Audioculture. „Jeśli robisz uliczny pop i pytasz, jaki rodzaj muzyki lubisz, ludzie mówili:„ Wszystko oprócz muzyki nowozelandzkiej ”. Teraz tak się nie dzieje, a True Colors jest częścią tej historii, częścią tej zmiany”.
Powiedział, że wybór chwytliwych popowych piosenek na albumie przeniósł Split Enz do muzyki głównego nurtu, a te piosenki nadal są odtwarzane w radiu.
„Czterdzieści trzy lata później mamy kilka pokoleń, które słuchały tej płyty: wtedy ludzie, ich synowie i córki, a teraz ich wnuki” – mówi.
Tim Finn będzie koncertował w Australii i Nowej Zelandii w nadchodzących miesiącach i mówi, że piosenki z True Colors znajdą się na jego setliście.
Wśród pierwszej piątki w ankiecie Audioculture znalazł się Fat Freddy’s Drop z albumem „Based On A True Story” z 2005 roku, a następnie ponownie Split Enz z „Mental Notes” z 1975 roku.
Na czwartym miejscu uplasowała się kompilacja rodzimych przebojów punkrockowych z 1979 roku zatytułowana AK79, a na piątym miejscu znalazła się debiutancka płyta Hello Sailor z 1977 roku.
„Fanatyk telewizyjny. Miłośnik internetu. Ewangelista podróży. Pragnący przedsiębiorcy. Odkrywca amator. Pisarz”.
More Stories
Dwóch meloników Black Caps ma wątpliwości co do końcowego testu Indii
Tupou Vaa’i: „Gra dla All Blacks to dobry sposób, aby pokazać, że kocham mojego brata” | Reprezentacja Nowej Zelandii w rugby
Kibic Anglii nazywa Hakę „śmiesznym” i twierdzi, że należy go „posprzątać”