Twitter ograniczył anglojęzyczne konto byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w związku z postem Powiedział, że Polska „nie powinna istnieć”.
Miedwiediew, który jest obecnie wiceszefem Rady Bezpieczeństwa Rosji i zdecydowanym zwolennikiem wojny na Ukrainie, napisał, że Polska nie powinna istnieć „dopóki nie ma tam nikogo u władzy oprócz rusofobii”, dodając, że Ukraina jest „pełna polskich najemników, których trzeba bezlitośnie unicestwić”.
Tweet, teraz ukryty przez moderatorów, był odpowiedzią na zajęcie przez państwo polskie szkoły należącej do ambasady rosyjskiej w Warszawie.
Zgodnie z zasadami Twittera, dopóki Miedwiediew nie usunie obraźliwego postu, nie będzie mógł tweetować, chociaż ma również możliwość odwołania się od prośby o usunięcie.
W odpowiedzi na decyzję Twittera Miedwiediew napisał o „pogorszeniu się Twittera” w języku rosyjskim, angielskim i polskim, oznaczając posty słowami „Co ty na to, elonmusk?” Odnosząc się do właściciela i dyrektora generalnego Twittera, Elona Muska.
Miedwiediew podkreślił też, że poradzi sobie bez Twittera. „W końcu to tylko zagraniczna sieć społecznościowa pracująca dla amerykańskiego establishmentu. Cynicznie wykorzystaliśmy ją do realizacji własnych celów propagandowych” – powiedział.
Na początku kwietnia Twitter zniósł ograniczenia dotyczące kont powiązanych z rosyjskimi władzami, w tym kont propagandowych rządu, po czym w rekomendacjach zaczęły pojawiać się takie portale jak Russia Today.
Twitter pozostaje zablokowany w Rosji na zalecenie organu nadzoru telekomunikacyjnego Roskomnadzor, który zablokował ostatnie próby zniesienia zakazu na tej podstawie, że gigant technologiczny odmówił usunięcia około 1300 „zakazanych elementów”.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu