Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Terapię bisfosfonianami oceniano u kobiet po menopauzie z osteoporozą

Niedawna metaanaliza z San Francisco wykazała, że ​​czas do osiągnięcia korzyści (TTB) terapii bisfosfonianami w zapobieganiu złamaniom pozakręgowym i podobnym u kobiet po menopauzie z osteoporozą wyniósł 12,4 miesiąca na 100 uczestniczek.

Wyniki wskazują, że terapia bisfosfonianami prawdopodobnie przyniesie korzyści kobietom po menopauzie z osteoporozą, których oczekiwana długość życia jest dłuższa niż ten okres.

Według naukowców kierowanych przez Williama Jamesa Deardorffa, MD, UCSD Department of Medicine, rozpoczęcie leczenia wymaga zrównoważenia krótkoterminowych uszkodzeń i obciążeń, takich jak ból mięśniowo-szkieletowy i podrażnienie przewodu pokarmowego.

Aby pomóc klinicystom w podjęciu decyzji o rozpoczęciu tego leczenia, Derdof i współpracownicy przeprowadzili metaanalizę randomizowanych badań klinicznych z udziałem bisfosfonianów w celu oceny TTB w zapobieganiu złamaniom w wyżej wymienionej grupie pacjentów.

metody

Naukowcy zidentyfikowali randomizowane badania kliniczne dotyczące terapii bisfosfonianami na podstawie 5 opublikowanych przeglądów, w tym przeglądu systematycznego z 2018 r. zleconego przez United States Preventive Services Task Force, przeglądu porównawczego skuteczności z 2021 r. przygotowanego dla Agencji ds. Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej oraz opublikowanych przeglądów systematycznych Cochrane Biblioteka. w 2008 r. oraz przegląd systematyczny i metaanaliza sieci z 2019 r. finansowane częściowo przez Towarzystwo Endokrynologiczne.

Śledzenie cytowań w przód zostało przeprowadzone przez Google Scholar od grudnia 2020 r. do kwietnia 2021 r. w celu zidentyfikowania dodatkowych badań, a następnie opracowano wytyczne dotyczące raportowania preferowanych elementów raportowania do przeglądów systematycznych i metaanaliz (PRISMA) do metaanaliz.

Ostatecznie zidentyfikowano 67 artykułów pełnotekstowych z 10 randomizowanymi badaniami klinicznymi obejmującymi łącznie 23 384 kobiet po menopauzie z osteoporozą.

Wśród tych badań całkowita liczba uczestników wahała się od 994 do 7765 kobiet w średnim wieku od 63 do 74 lat.

Badacze zdefiniowali pierwszorzędowy punkt końcowy jako czas trzech zdefiniowanych bezwzględnych progów redukcji ryzyka (0,002, 0,005 i 0,010) dla pierwszego złamania pozakręgowego.

READ  Szczepionki na Covid i infekcja podczas ciąży nie są powiązane z wadami wrodzonymi

W przypadku drugorzędowych punktów końcowych ocenili objętość do 4 określonych ARR (0,001, 0,002, 0,005, 0,010) dla pierwszego złamania szyjki kości udowej, pierwszego klinicznego złamania kręgu i pierwszego klinicznego złamania dowolnego typu.

znaleziska

Badacze stwierdzili, że w zbiorczej metaanalizie stwierdzono, że potrzeba 12,4 miesiąca (95% CI, 6,3-18,4 miesiąca), aby uniknąć jednego złamania pozakręgowego na 100 kobiet po menopauzie otrzymujących leczenie bisfosfonianami przy ARR wynoszącym 0,010.

Ponadto, aby zapobiec złamaniu szyjki kości udowej, 200 kobiet po menopauzie z osteoporozą musiałoby otrzymywać terapię bisfosfonianami przez 20,3 miesiąca (95% CI, 11,0-29,7 miesiąca) z ARR 0,005. Ponadto 200 kobiet po menopauzie z osteoporozą musiałoby otrzymywać terapię bisfosfonianami przez 12,1 miesiąca (95% CI, 6,4-17,8 miesiąca), aby uniknąć pojedynczego klinicznego złamania kręgu z ARR 0,005.

Testowanie heterogeniczności w badaniach nie było statystycznie istotne. Jednak czas do ARR 0,010 różnił się od 6,7 miesiąca (95% CI, 2,1-15,7 miesiąca) w zbiorczej analizie 4 badań klinicznych z ryzedronianem do 22,7 miesiąca (95% CI, 3,0-91,4 miesiąca) oraz w innym badaniu w którym z udziałem alendronianu.

„Te odkrycia można wykorzystać do dyskusji między klinicystami i starszymi kobietami po menopauzie, które chcą zrównoważyć potencjalną bezpośrednią szkodę i obciążenie terapii bisfosfonianami oraz późne korzyści ze zmniejszonego ryzyka złamań” – napisał zespół.

uczenie się, Czas skorzystać z terapii bisfosfonianami w profilaktyce złamań wśród kobiet po menopauzie z osteoporozą: metaanaliza randomizowanych badań klinicznych. Został opublikowany w Internecie w JAMA Internal Medicine.