Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten naród może zablokować dostęp do Twoich kryptowalut na 96 godzin

Ten naród może zablokować dostęp do Twoich kryptowalut na 96 godzin

Polski regulator kryptowalut Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) otrzyma możliwość samodzielnego blokowania dostępu do kryptowalut na okres do 96 godzin.

Nowe regulacje pojawiają się, gdy firmy kryptowalutowe wkraczają do regionu przed unijną ustawą o rynkach kryptowalut (MiCA).

Uprawnienie do blokowania kont kryptowalutowych powiązanych z KNF

Zdaniem eksperta podatkowego Isabelli Derilo, KNF ma prawo zablokować rachunki kryptowalutowe na okres do 96 godzin w przypadku podejrzeń o działalność przestępczą związaną ze środkami znajdującymi się na rachunku. Ponadto organ regulacyjny może zamrozić fundusze na okres do sześciu miesięcy za zgodą Biura Prokuratora Generalnego.

„W przypadku podejrzenia, że ​​transakcja może mieć związek z popełnieniem przestępstwa, KNF będzie mogła samodzielnie zablokować konta posiadaczy kryptowalut” – powiedział Deryło. Powiedział.

Inwestorzy kryptowalut w Polsce zareagowali negatywnie na nowe regulacje. Niektórzy twierdzą, że przepisy dają KNF nieograniczone uprawnienia.

Rząd i KNF stwierdziły, że zasady są spójne z przepisami dotyczącymi kryptowalut zawartymi w europejskim prawodawstwie MiCA. Jednakże, choć MiCA wymaga od giełd kryptowalut raportowania transakcji niezależnie od kwoty, nie pozwala na blokowanie kont.

Przeczytaj więcej: Czym są rynki aktywów kryptograficznych (MiCA)?

Polska przyjmuje kryptowaluty dla każdego aktywa. źródło: Statysta

Polska przed MiCA udowadnia, że ​​jest ulubionym kierunkiem Europy dla firm zajmujących się kryptowalutami. Do września 2023 roku otrzymała 13 nowych wniosków o licencję na wymianę kryptowalut, co zwiększyło liczbę firm w kraju do co najmniej 951.

Założenie firmy zajmującej się kryptowalutami jest stosunkowo tanie w skali kraju, a minimalny koszt rejestracji wynosi około 164 USD. Wymiana może wymagać poniesienia większych kosztów w zależności od rodzaju działalności, którą zamierzasz prowadzić. Przystępne koszty zapewniają firmom bramę do bloku UE, zanim MiCA zacznie obowiązywać dla giełd w grudniu 2024 r.

Badanie przeprowadzone przez Statista w 2023 roku wykazało, że około 74% polskich respondentów przyznało, że posiada lub używa kryptowalut. Od tego czasu liczba ta mogła ulegać wahaniom ze względu na różne czynniki, takie jak trendy rynkowe, zmiany regulacyjne i nastroje społeczne.

READ  Polska odrzuca rosyjskie repo z planów mundialu | Katar Wiadomości z Mistrzostw Świata 2022

Zastrzeżenie

Przestrzegając wytycznych Trust Project, BeInCrypto zobowiązuje się do bezstronnego i przejrzystego raportowania. Celem tego artykułu jest dostarczenie dokładnych i aktualnych informacji. Zaleca się jednak, aby czytelnicy samodzielnie zweryfikowali fakty i skonsultowali się ze specjalistą przed podjęciem jakichkolwiek decyzji na podstawie tych treści. Należy pamiętać, że nasze Warunki, Polityka prywatności i Zastrzeżenie zostały zaktualizowane.