Tasman zakończył drugą obronę Ranfurly Shield przeciwko Auckland

Tasman Mako zakończył swoją drugą obronę Tarczy Ranfurly i pozostaje na szczycie tabeli NPC po pokonaniu Auckland 31-17 w Nelson zeszłego wieczoru.

Tasman poniósł pierwszą porażkę w sezonie w zeszłą sobotę przeciwko Otago, ale wrócił na stadion Trafalgar, aby zapewnić sobie dominujący występ w drugiej połowie i zapewnić drużynie Shield pozostanie w regionie przez kolejny tydzień.

Tasman wygrał Log o’ Wood niedaleko Hawke’s Bay zwycięstwem 25-24 i obronił Tarczę tydzień później, wygrywając 28-15 z Wellington.

Obrońca Auckland, Zaren Sullivan, otworzył wynik w ósmej minucie, ale w 25. minucie otrzymał żółtą kartkę za złą dyscyplinę w walce wręcz, co spowodowało nielegalne usunięcie zawodnika Tasmana.

Tasman wykorzystał przewagę mężczyzn, gdy Jack Gray rzucił się na luźną piłkę w tłustych warunkach i dał Tasmanowi prowadzenie 12-10 do przerwy.

Mako powiększył prowadzenie po butie Williama Havili, który wykorzystał cztery kolejne rzuty karne na początku drugiej połowy i zapewnił im solidne prowadzenie 24-10.

Ryan Cookson z drużyny Tasman strzelił gola, który nie pozostawiał żadnych wątpliwości, ale ostatnie słowo należało do Auckland, który w 80 minucie zdobył bramkę po przechwycie.

Gracz Tasmana, Fletcher Anderson, świętuje podczas meczu Ranfurly Shield pomiędzy Tasmanem a Auckland.

Tasman będzie chciał zachować Tarczę na lato, gdy w ostatniej rundzie NPC będą gościć trzeciego w tabeli Taranakiego.

W ten weekend Mako doda posiłki All Black, a Ethan Blackadder, Noah Hotham i David Havili powrócą do składu, aby rozegrać ostatnią rundę zawodów NPC.

Taranaki przywróci im Stevena Perofetę.

Auckland w tym sezonie nie miało problemów w lidze NPL, odnosząc zaledwie trzy zwycięstwa w dziewięciu meczach, a po porażce zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Auckland nie utrzymało Tarczy od 2007 roku, a ostatnią okazję miało okazję zmierzyć się z Lough O’ Wood w 2015 roku, kiedy przegrało 17:12 z Hawke’s Bay.

READ  Wiadomości o drużynie NRL 2024, opóźniona poczta, potwierdzone wiadomości o drużynie w rundzie 2, zmiany w drużynie, składy drużyn, najnowsze aktualizacje drużyn i wiadomości o kontuzjach w meczach w tym tygodniu