Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowa Organizacja Zdrowia przedstawia cyfrowego promotora zdrowia, który wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję na rzecz zdrowia publicznego

Światowa Organizacja Zdrowia przedstawia cyfrowego promotora zdrowia, który wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję na rzecz zdrowia publicznego

Przed Światowym Dniem Zdrowia, którego tematem przewodnim jest hasło „Moje zdrowie, moje prawo”, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłasza wprowadzenie na rynek SARAH, cyfrowego prototypu promocji zdrowia ze wzmocnioną reakcją empatyczną zasilaną przez generatywną sztuczną inteligencję (AI).

SARAH to inteligentny asystent zasobów AI dotyczący zdrowia, który reprezentuje ewolucję awatarów informacji zdrowotnych opartych na sztucznej inteligencji, wykorzystujących nowe modele językowe i najnowocześniejsze technologie. Może angażować użytkowników 24 godziny na dobę w 8 językach na wiele tematów zdrowotnych, na dowolnym urządzeniu.

Promotor WHO Digital Health jest przeszkolony w zakresie dostarczania informacji na kluczowe tematy zdrowotne, w tym zdrowe nawyki i zdrowie psychiczne, aby pomóc ludziom poprawić ich drogę do zdrowia i dobrego samopoczucia. Ma na celu zapewnienie ludziom dodatkowego narzędzia umożliwiającego realizację ich praw do zdrowia, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Sarah, znana również jako Sarah, potrafi wspierać ludzi w lepszym zrozumieniu czynników ryzyka niektórych z głównych przyczyn zgonów na świecie, w tym raka, chorób serca, chorób płuc i cukrzycy. Może pomóc ludziom uzyskać dostęp do najnowszych informacji na temat między innymi rzucania palenia, podejmowania aktywności, zdrowego odżywiania i eliminowania stresu.

„Przyszłość zdrowia jest cyfrowa, a wspieranie krajów w wykorzystaniu mocy technologii cyfrowych na rzecz zdrowia jest priorytetem WHO” – powiedział dyrektor generalny WHO, dr Tedros Adhanom Ghebreyesus. „Sarah daje nam wgląd w to, jak sztuczną inteligencję można wykorzystać w przyszłości, aby poprawić dostęp do informacji zdrowotnych w bardziej interaktywny sposób. Wzywam społeczność badawczą, aby pomogła nam w dalszym badaniu, w jaki sposób ta technologia może zmniejszyć nierówności i pomóc ludziom w dostępie do informacji aktualne, rzetelne informacje zdrowotne.”

Sarah korzysta teraz z generatywnej sztucznej inteligencji, a nie z góry zdefiniowanego algorytmu lub skryptu, który pomaga jej zapewniać dokładniejsze odpowiedzi w czasie rzeczywistym; Angażuj się w dynamiczne, spersonalizowane rozmowy na dużą skalę, które dokładniej odzwierciedlają interakcje międzyludzkie i zapewniają użytkownikom dokładne, empatyczne odpowiedzi w środowisku wolnym od oceny. Technologia ta jest obsługiwana przez biologiczną sztuczną inteligencję Soul Machines.

READ  Astronomowie odkryli gwiazdę w kształcie łzy, która, jak się spodziewają, wybuchnie w supernowej | nowości naukowe i technologiczne

Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do kontynuowania badań nad tą nową technologią w celu zbadania potencjalnych korzyści dla zdrowia publicznego i lepszego zrozumienia stojących przed nią wyzwań. Chociaż sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał w zakresie poprawy zdrowia publicznego, budzi ona również ważne wątpliwości etyczne, w tym sprawiedliwy dostęp, prywatność, bezpieczeństwo i dokładność, ochrona danych i stronniczość.

Ciągła ocena i doskonalenie w ramach tego projektu podkreśla zaangażowanie WHO w przybliżanie ludziom informacji zdrowotnych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów etycznych i treści opartych na dowodach. Programiści, decydenci i podmioty świadczące opiekę zdrowotną muszą zająć się kwestiami etycznymi i prawami człowieka podczas opracowywania i wdrażania sztucznej inteligencji, aby zapewnić wszystkim ludziom korzyści.

Celem projektu SARAH jest ciągłe uczenie się i rozwój prototypu, który może inspirować wiarygodne, odpowiedzialne i dostępne informacje.

Poprzednie wersje SARAH były wykorzystywane do rozpowszechniania ważnych komunikatów dotyczących zdrowia publicznego pod nazwą Florence podczas pandemii Covid-19 na temat wirusa, szczepionek, używania tytoniu, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

WHO w dalszym ciągu wykorzystuje wiele narzędzi i kanałów cyfrowych do rozpowszechniania i wzmacniania informacji na temat zdrowia, w tym media społecznościowe, chatboty, kanały i wiadomości tekstowe.