Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światło na końcu tunelu: naukowcy stosują nową terapię do zabijania komórek rakowych

Światło na końcu tunelu: naukowcy stosują nową terapię do zabijania komórek rakowych

Dokonując wielkiego przełomu, naukowcy opracowali nową terapię, która może skutecznie leczyć i zabijać komórki rakowe u pacjentów. Ta „rewolucyjna” terapia, zwana terapią aktywującą światło, jest nową formą fotoimmunoterapii, która może zabijać komórki rakowe leczone mikroskopowo.

Ta nowa terapia została opracowana przez wspólny zespół inżynierów, fizyków, neurochirurgów, biologów i immunologów z Wielkiej Brytanii, Polski i Szwecji.

Uważają, że ta nowa forma leczenia może stać się piątym głównym sposobem leczenia raka na świecie po operacji, chemioterapii, radioterapii i immunoterapii.

Leczenie, które zostało opracowane w Instytucie Badań nad Rakiem w Londynie, może pomóc chirurgom skuteczniej usuwać nowotwory mózgu, takie jak glejak, jeden z najczęstszych i najniebezpieczniejszych rodzajów raka mózgu, oraz wzmocnić reakcję organizmu na komórki rakowe pozostające po Chirurgia. .

Terapia aktywowana światłem pomaga komórkom rakowym świecić w ciemności, pomagając chirurgom usunąć więcej guzów niż obecne techniki, a następnie zabić pozostałe komórki w ciągu kilku minut po zakończeniu operacji.

Zabieg ten wykorzystuje syntetyczne molekuły zwane „subciałami”, które są małymi białkami, które zostały zaprojektowane w laboratorium w celu wiązania się z określonym celem z dużą precyzją.

W tym badaniu naukowcy połączyli „przeciwciało kompozytowe” stworzone do rozpoznawania białka o nazwie EGFR – które jest zmutowane w wielu przypadkach glejaka – z cząsteczką fluorescencyjną o nazwie IR700, która jest stosowana w chirurgii.

Podświetlenie tych związków powoduje, że barwnik fluorescencyjny świeci, podświetlając mikroskopijne obszary resztkowych guzów mózgu, a przełączenie na światło bliskie podczerwieni aktywuje działanie przeciwnowotworowe, które zabija komórki rakowe.

„Rak mózgu, taki jak glejak, może być trudny do leczenia i niestety istnieje bardzo niewiele opcji leczenia dla pacjentów” – powiedziała The Guardian prowadząca badanie, dr Gabriella Kramer-Maric.

„Operacja jest trudna ze względu na lokalizację guzów, więc nowe sposoby postrzegania komórek rakowych, które mają zostać usunięte podczas operacji, i późniejszego leczenia pozostałych komórek rakowych, mogą być bardzo korzystne”.

READ  Wysokie wskaźniki wczesnej menopauzy wśród kobiet w Indiach

Naukowcy badają teraz nową metodę leczenia nerwiaka niedojrzałego u dzieci.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie BMC Medicine.

(z wkładem agencji)

Obejrzyj transmisję na żywo tutaj