Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SKC wybuduje fabrykę folii miedzianych w Polsce

SKC wybuduje fabrykę folii miedzianych w Polsce


SKC, firma chemiczna południowokoreańskiej grupy SK, rozpoczęła budowę w Polsce fabryki folii miedzianej do produkcji akumulatorów samochodów elektrycznych. W Ameryce Północnej planowana jest kolejna fabryka.

Zakład w Stalowej Woli na południu Polski ma rozpocząć działalność w drugiej połowie 2024 roku i będzie oferować produkcję na poziomie 50 000 ton rocznie. Całkowita inwestycja SKC i jej spółki zależnej SK Nexilis, która specjalizuje się w produkcji folii miedzianej, wynosi 900 miliardów wonów, czyli około 693 milionów euro.

Możliwa jest późniejsza ekspansja do 150 000 ton rocznie: SKC zabezpieczyło wystarczająco duże obszary w strefie przemysłowej, zgodnie z raportami dotyczącymi położenia kamienia węgielnego. Nie wspomniano jednak o potencjalnym harmonogramie rozbudowy.

Folia miedziana – wraz z folią aluminiową – jest wykorzystywana jako folia nośna w produkcji elektrod. W przypadku anody, na przykład, folia miedziana jest pokryta grafitem. Folia miedziana jest niezwykle cienka i Korea Times Stwierdza „jedna piętnasta ludzkiego włosa”.

Zakład w Stalowej Woli ma znajdować się „w pobliżu największych światowych producentów akumulatorów litowo-jonowych”. SK on, producent ogniw akumulatorowych należący do Grupy SK, ma europejskie fabryki akumulatorów na Węgrzech, podczas gdy LG Energy Solutions prowadzi dużą fabrykę akumulatorów pod Wrocławiem – również w południowej Polsce, ale na zachodzie.

SK Nexilis planuje w nadchodzących latach znacznie zwiększyć swoje zdolności produkcyjne w zakresie folii miedzianej do akumulatorów. Łącznie z fabryką w Polsce do 2025 r. planowane jest osiągnięcie zdolności produkcyjnych na poziomie 250 tys. . Kolejny zakład o takiej samej mocy powstanie w Ameryce Północnej, ale konkretna lokalizacja nie jest jeszcze znana.

koreatimes.co.krA notatkizpoland.comA twitter.com

READ  Beyond.pl: Wychodząc naprzeciw potrzebom suwerennej chmury w Polsce i poza nią