Schmidt wyraża zaniepokojenie walkami Wallabies z Gruzją

Joe Schmidt przyznał, że drużyna Wallabies musi wznieść się na wyższy poziom, aby konkurować ze Springboksami, po tym jak przetrwała strach i podtrzymała passę niepokonanych pod wodzą nowego trenera po zaciętym zwycięstwie 40-29 nad Gruzją.

Georgia, która zajmuje 12. miejsce, zagroziła zwycięstwem po tym, jak na początku drugiej połowy zbliżyła się do gospodarzy na dwa punkty, zanim wczoraj wieczorem na stadionie Allianz Wallabies oddali potężny strzał do siatki.

Schmidt dokonał 10 zmian w składzie, który w zeszłą sobotę w Melbourne pokonał Walię 36:28, z których niektórzy skorzystali, inni zawiedli.

Nowy pomocnik Ben Donaldson nie był odpowiedzią na dylemat australijskiego rozgrywającego, ponieważ jego umiejętności strzelania i podejmowania decyzji często były słabe.

Wallabies mieli niestrudzony obrońca w postaci Frasera McCreighta, Roberta Falettiniego i Harry’ego Wilsona, którzy pomogli im zapewnić drużynie narodowej czwarte zwycięstwo z rzędu po raz pierwszy od 2021 roku pod wodzą Dave’a Renniego.

Obrońca Nick Frost i nowy starter Isaac Kaylea również byli silni, ale wyrzucenie skrzydłowego Filippo Dogonu w pierwszej połowie za niebezpieczne wyzwanie utrudniło gospodarzom zadanie.

Pierwsza żółta kartka, którą Dogonu otrzymał za uderzenie w głowę gruzińskiego skrzydłowego Dimura Tabaldze, gdy ten leciał w powietrzu i próbował zablokować kopnięcie, została w pierwszej połowie podniesiona do czerwonej kartki.

To zamieszanie nie pomogło nowemu zespołowi Schmidta, który z trudem pokonał energiczną drużynę z Europy Wschodniej. Wydawało się jednak, że Wallabies rozstrzygnęli mecz, prowadząc do przerwy 26:10.

Po stracie bramki po rzucie karnym w drugiej minucie wykonanym przez gruzińskiego zawodnika Lukę Matkavę, Wallabies zdołali strzelić trzy próby w ciągu 15 minut za sprawą pomocników Huntera Paisamiego, Valetiniego i Caelii.

Potem zgubili drogę.

Słaba dyscyplina i odejście Dogonu sprawiły, że drużyna z Europy Wschodniej wróciła do rywalizacji, a Gruzja wyrównała do 19-10 po próbie konwersji w 33. minucie, która uniemożliwiła Michaiłowi Babunashviliowi zdobycie gola.

READ  Wielki Wellington Phoenix, Roy Krishna, ma oczy zaskoczone powrotem ligi po wyjściu Indii
Aka Tabotsadze z Gruzji świętuje z Giorgi Tsotskiridze i Beką Saginadze.

Zespół Wallabies był w stanie osiągnąć jakikolwiek postęp jedynie dzięki udanej próbie McCreighta, zawodnika meczu, pod koniec pierwszej połowy.

Nie trwało to długo, gdyż Gruzji udało się zmniejszyć deficyt do 26-24 dzięki dwóm wspaniałym próbom na początku drugiej połowy, które wykonali obrońca Davit Nienashvili i szybki skrzydłowy Akaki Tabotsadze.

Pomimo odwagi i niezłomności gości, sytuacja odwróciła się na korzyść Wallabies po tym, jak Gruzja została zmuszona do gry w 14-osobowym składzie po wykluczeniu Niniashvili z powodu celowego błędu Australii, która wywarła silną presję na jej liniach.

Valetini drugi raz zdobył dzięki biegowi McCreighta i biegowi na 40 metrów, a od The Lilos nie było już odwrotu.

McCreight zakończył swoją podwójną próbę wyprowadzenia Australii na prowadzenie różnicą 16 punktów, po czym Tabutsadze dodał drugi pięciopunktowy rzut w końcówce meczu.

Schmidt przyznał, że znalezienie równowagi między głębią budowania a zwycięstwem jest trudne, dlatego będzie walczył o zwycięstwo.

Jednak po tym, jak drużyna Eddiego Jonesa pokonała Gruzję o 20 punktów podczas zeszłorocznej, niefortunnej kampanii Pucharu Świata, jego następca jest również świadomy, że drużyna Wallabies musi znacznie się poprawić przed pierwszym meczem o mistrzostwo w rugby przeciwko mistrzowi świata Springboksowi, który odbędzie się 10 sierpnia w Brisbane.

„Test z pewnością się zakończył, ponieważ nie sądzę, że możemy sobie pozwolić na to, aby być tak wyrozumiałym wobec piłki, aby została nam odebrana i być może oddać kilka prób, z których jesteśmy rozczarowani” – powiedział Schmidt.

„Przechodząc do Mistrzostw w Rugby, dowiedzieliśmy się więcej o zawodnikach.

„Ale jestem też realistą. Zajmuję się tego typu pracami od dawna i zdaję sobie sprawę, że wszystko wymaga czasu, a budowanie instalacji wymaga czasu.

READ  Mistrzostwa Świata FIFA 2022: Michael Burgess – Absolutnie fantastyczny finał, był cudownym sportowcem

„Budowanie modelu gry, który będzie rozpoznawany przez ludzi i automatyzację wymaganych do tego działań, wymaga czasu.

„Ale kończy nam się czas. Musimy dobrze zaprezentować się przeciwko Republice Południowej Afryki, która jest na zupełnie innym poziomie”.