Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

RWE ubiega się o pozwolenie na dno morskie dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

RWE ubiega się o pozwolenie na dno morskie dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Polska rozwija swój program budowy morskiej energetyki wiatrowej, rozpoczynając konkurencyjny proces uzyskania pozwolenia na budowę morskiej energetyki wiatrowej z dna morskiego na obszarze 53.E1 na polskim Bałtyku. RWE bierze udział w wyścigu i złożyło ofertę na działkę o mocy do 1,5 gigawata, położoną około 75 km od wybrzeża Ustki. Bazując na doświadczeniu RWE w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, efektywnej realizacji projektów i bezpiecznej eksploatacji porównywalnych morskich farm wiatrowych w Europie, firma opracowała unikalną koncepcję dla tego konkretnego obszaru morskiego, koncentrując się między innymi na efektywnym łącznym wykorzystaniu powierzchni.

„Skuteczna realizacja nowych projektów offshore u wybrzeży Polski znacznie przybliży nasz kraj do osiągnięcia tak potrzebnej dywersyfikacji źródeł energii i zwiększy udział OZE w miksie energetycznym, zgodnie z założeniami polityki energetycznej Polski” – powiedział Grzegorz Chodkowski , Wiceprezes Offshore Development Poland w RWE Renewables.” Bazując na naszym doświadczeniu w zakresie morskiej energetyki wiatrowej oraz bliskiej współpracy z lokalnymi społecznościami i firmami z łańcucha dostaw, jesteśmy idealnie przygotowani do oferowania morskich farm wiatrowych na dużą skalę, co uwzględnia m.in. , sprawne łączne wykorzystanie powierzchni. Jesteśmy gotowi konkurować o kolejne pozwolenia na dno morskie na polskim Bałtyku.”

„RWE jest wyraźnie zaangażowane w przyczynianie się do transformacji energetycznej Polski poprzez wprowadzenie rządowego programu budowy morskiej energetyki wiatrowej. Obecnie kończymy nasz pierwszy projekt offshore na polskim Bałtyku z FEW Baltic II. Mamy przyjemność zaprezentować naszą propozycję morskiej farmy wiatrowej o nazwie Freeboard I na obszarze 53.E1. Zaproponowaliśmy zintegrowaną koncepcję wydawania pozwoleń z dna morskiego, opartą na naszych ponad 20-letnich doświadczeniach w zakresie morskich wiatrów. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta będzie wzorem dla rozwoju nowej generacji morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku.”

Sven Utermohlen, dyrektor generalny Offshore Wind, RWE Renewables, dodał: „Od wielu lat RWE napędza polską transformację energetyczną poprzez rozwój, budowę i eksploatację lądowych farm wiatrowych. Pod względem portfolio RWE jest jednym z pięciu największych polskich operatorów lądowej energetyki wiatrowej. Ponadto RWE stale dywersyfikuje swoje portfolio polskich odnawialnych źródeł energii inwestując w projekty związane z energią słoneczną.

READ  Abayomi Alaby robi wrażenie w Polsce, gdy Wisła Kraków zdobywa tytuł Polskiej Ligi Amputacji Piłkarskiej

Ponadto RWE postępuje w realizacji FEW Baltic II, jednej z pierwszych morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku. Po pełnym uruchomieniu farma wiatrowa o mocy 350 megawatów będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość zielonej energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby 350 000 polskich gospodarstw domowych. Poprzez projekt FEW Baltic II RWE wniesie znaczący wkład w lokalną gospodarkę – jeden ze strategicznych rynków wzrostu w Europie. Aby wnieść większy wkład, RWE jest również gotowe do bardzo konkurencyjnego udziału w innych dodatkowych obszarach, które rząd polski udostępnia pod morskie farmy wiatrowe. Pozwolenia na dno morskie przyznane w ramach tej operacji mają możliwość zakwalifikowania się i udziału w aukcjach kontraktów różnicowych (Contract for Difference) rozpoczynających się w 2025 roku.

Więcej informacji technicznych i artykułów z globalnego przemysłu energii odnawialnej można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Global Energy.

Wydanie Energy Global z jesieni 2022 r.

W wydaniu Energy Global z jesieni 2022 r. znajduje się zbiór artykułów technicznych dotyczących fal i pływów, przetwarzania odpadów w energię, magazynowania energii, technologii słonecznej i nie tylko. To wydanie zawiera również raport regionalny pokazujący, jak zielony wodór odgrywa kluczową rolę w odnowionej transformacji w Europie.

Przeczytaj artykuł online na: https://www.energyglobal.com/wind/07102022/rwe-bids-for-offshore-wind-seabed-permit-in-poland/