Polski rząd oraz kluczowi przedstawiciele Departamentu Nadmorskiej Energetyki Wiatrowej podpisali resortową umowę dotyczącą rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, której celem jest wspieranie rozwoju sektora wody morskiej w Polsce oraz zwiększenie roli treści lokalnych. Polskie projekty.
Porozumienie, zwane także Polskim Porozumieniem Sektora Morskiego, zostało zainicjowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska listem intencyjnym podpisanym w lipcu ubiegłego roku, inicjującym współpracę pomiędzy rządem a podmiotami przemysłowymi zainteresowanymi rozwojem sektora morskiego.
Następnie pod koniec października 2020 r. sześć grup roboczych rozpoczęło swoje prace, które zakończyły się wspólnie sformowanym i uzgodnionym porozumieniem sektorowym.
Porozumienie ma stworzyć stałą platformę współpracy pomiędzy administracją rządową i samorządami, obecnymi i przyszłymi inwestorami oraz operatorami nadmorskich farm wiatrowych w Polsce, łańcuchem dostaw i usług, pionami naukowo-badawczymi oraz finansami i przedstawicielami. Firmy ubezpieczeniowe do realizacji celu umowy.
Aby osiągnąć cele Porozumienia Sektorowego, wszystkie zaangażowane firmy będą dążyć do zapewnienia zintegrowanych działań na rzecz dynamicznego rozwoju nadmorskiego sektora wiatrowego w Polsce, z naciskiem na promocję krajowej energetyki, środowiska, gospodarki i interesów społecznych.
„Polska chce być silnym i energicznym krajem rozwijającym się, wykorzystującym zieloną energię, która jest przyjazna środowisku. Dziś jesteśmy u progu stworzenia nowego sektora gospodarki, jakim jest nadmorska energetyka wiatrowa.
Powiedział Premier Mateusz Morawiecki.
Umowa resortowa jest zgodna z polskim prawem Podpisany do prawa W styczniu uregulował rozwój przybrzeżnych farm wiatrowych na polskim Bałtyku i umożliwił uruchomienie lub rozwój morskiej mocy wiatrowej o mocy 10,9 GW do 2027 roku.
Oferowane w ramach kontraktów mocowych (CfD) do 5,9 GW w pierwszej połowie 2021 r. dla projektów na najbardziej zaawansowanych etapach rozwoju, z których część może być uruchomiona do 2025 r.
W tej pierwszej fazie polski Urząd Regulacji Energetyki (URE) wydał KTR 1 GW Baltica 3 i 1,5 GW Baltica 2 projekty morskie i lotniczeOpracowany przez rsted i PGE i nie tylko 350 MW część morskiego projektu wiatrowego Baltic II, Opracowany przez Baltic Trade and Invest Sp. z oo, spółka zależna niemieckiego koncernu energetycznego RWE Projekt B & C-Wind o mocy 370 MW Opracowany przez Ocean Winds, Equinor i Polenergias Bałtyk II i Bałtyk III Projekty o mocy 1440 MW, oraz 1,2 GW moc bałtycka Projekt opracowany przez PKN Orlan i Northland Power.
Faza II rozwoju obejmuje dwie aukcje CfD, pierwszą 2025 i drugą 2027, każda o dodatkowej mocy 2,5 GW.
Polska w ramach morskiej bryzy odłożyła też ostatnio na bok Kilka miliardów euro w narodowym planie odbudowy Na rzecz rozwoju przybrzeżnego powietrza i usprawnienia portu w celu wspierania morskiej działalności lotniczej kraju.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
W Polsce odkryto setki artefaktów, w tym hełm celtycki z brązu
Giełdy w Polsce spadają pod koniec sesji; Indeks WIG30 spada o 0,45% Według Investing.com
Ukraiński mistrz boksu Oleksandr Usyk został zwolniony po krótkim zatrzymaniu w Polsce