Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjski turysta włamuje się do dużej bazy Bali w świątyni Pura Agung Besakih

Podróżnikowi na Bali odmówiono wstępu do świętego miejsca po złamaniu prostej zasady.

Bali jest dla wielu popularnym miejscem wypoczynku, ale wciąż niektórzy turyści pozostają nieświadomi „niepodlegających negocjacjom” tradycji i zwyczajów kultury balijskiej.

Władze wyspy wzywają podróżnych, aby pamiętali o kilku podstawowych zasadach, których muszą przestrzegać podczas odwiedzania świętych miejsc i świątyń, po tym jak jedna z rodzin uchyliła się od wytycznych i okazała brak szacunku lokalnym mieszkańcom.

Chociaż w różnych świątyniach obowiązują różne zasady, których należy przestrzegać, a także wytyczne wydawane w określonych porach roku, oczekuje się, że turyści będą szanować balijskie świątynie hinduistyczne i etykietę wjazdu, niezależnie od wyznania.

Niektóre zasady obowiązujące podczas odwiedzania tych miejsc kultu religijnego obejmują noszenie sarongu, skromnej koszuli i szarfy przepasanej w talii. Jednak jedna rosyjska rodzina odmówiła przestrzegania tego zwyczaju podczas wizyty w Pura Agung Besakih, świątyni znajdującej się na dnie wulkanu Mount Agung we wschodnim Bali.

Na nagraniu wideo, które rozprzestrzeniło się teraz w Internecie, funkcjonariusze ochrony eskortowali ojca ze świątyni, gdy ten pchał wózek dziecięcy. Na nagraniu widać, jak podążają za nim jego dzieci.

Nagranie opublikowano na stronie internetowej Info Amlapura Officer – Bali, w którym ujawniono, że rodzina nie miała na sobie odpowiedniego ubrania, aby wejść do świątyni. Według doniesień ojciec „niegrzecznie gestykulował” i nie zastosował się do próśb złożonych podczas wizyty w miejscu kultu religijnego.

Pura Agung Besakih, zwana także Świątynią Matką, pochodzi z 1007 roku i jest dla balijskich Hindusów najważniejszą duchowo świątynią na wyspie.

Ponieważ świątynie na Bali są aktywnymi miejscami kultu, od turystów oczekuje się zakrywania się i nie wolno im pokazywać gołych nóg.

Gusti Lanang Muliarta, szef Agencji Zarządzania Świętym Obszarem Pura Agung Besakih, ujawnił, że urzędnicy dwukrotnie zatrzymywali gości, gdy próbowali wejść na teren Świątyni Matki drogą wschodnią, „ale funkcjonariusze przegrali kłótnię, ponieważ cudzoziemcy byli trochę arogancki.”

READ  Pareidolia: Dlaczego wszędzie widzimy twarze?

Rosjan poproszono także o zakup biletów wstępu do świątyni, co jest wymogiem dla wszystkich niereligijnych gości, a rodzina ponownie odmówiła przestrzegania zasad – jak podaje portal „Russia Today”. Bali słońce.

„Po długiej kłótni cudzoziemiec w końcu chciał się uspokoić i nie wracać” – powiedziała Muliarta.

Hotspot: góra Agung góruje nad świątynią Pura Besakih.  Zdjęcia/123RF
Hotspot: góra Agung góruje nad świątynią Pura Besakih. Zdjęcia/123RF

Ujawnił, że incydent spowodował zwiększenie środków bezpieczeństwa wokół wszystkich wejść do świątyni, która jest największym i najświętszym kompleksem na wyspie, gdyż obejmuje 86 świątyń.

Profesor nauk o turystyce na Uniwersytecie Udayana, Gide Pitana, zaapelował do wszystkich odwiedzających o poszanowanie lokalnych zwyczajów i tradycji i nalegał, aby każdy turysta odwiedzający świątynię nosił „senting”, czyli szalik przewiązany w talii.

„Ponieważ singh, czyli szalik, ma znaczenie, kiedy udajemy się do świątyni, musimy skojarzyć wszystkie negatywne rzeczy” – dodał.

Następnie przypomniał turystom z długimi włosami, aby podczas wizyty na terenie kompleksu starannie je związali, i nalegał, aby nie nosili szortów ani bikini.

Urzędnicy na Bali ostro krytykują zachowanie obcokrajowców na wyspie i rozpoczęto kampanię mającą na celu zainstalowanie billboardów informacyjnych w obszarach, w których najczęściej dochodzi do uchylania się od odprawy celnej – takich jak najpopularniejsze turystyczne miejsca w Legian, Canggu, Kuta, Ubud, Sanur i Seminyak, Nusa Dua i Uluwatu.

„Ważne jest, aby turyści szanowali balijskie zwyczaje kulturowe, ubierając się dobrze i elegancko, zachowując się w sposób zorganizowany, wykonując czynności drogowe i nie podejmując działań pozasądowych” – powiedziała na koniec Ida Bagus Agung Partha Adnyana, szefowa Rady ds. Turystyki Bali. rok.