Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w siatkówce mężczyzn przegrywa z Polską i walczy o brązowy medal

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w siatkówce mężczyzn W środę przegraliśmy z Polską w pięciu setachpo tym, jak nie udało mu się awansować do meczu o złoty medal Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w następną sobotę.

Susza na złote medale w USA będzie trwała nadal, gdyż ostatni raz Stany Zjednoczone zdobyły złoty medal w siatkówce mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Przegrana drużyna Włoch i Francji będzie czekać w środę, a w piątek będzie walczyć o brąz.

Polsce udało się pokonać dwusetowy deficyt do jednego i wymusić dogrywkę i pokonała Stany Zjednoczone 15:13. Polska po raz pierwszy od zwycięstwa na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku będzie walczyć o złoty medal w siatkówce mężczyzn.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w siatkówce mężczyzn zadowoli się meczem o brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku

Amerykańska drużyna spokojnie rozpoczęła mecz z Polską, przegrywając pierwszego seta wynikiem 25:23. Amerykańska drużyna odpowiedziała zwycięstwem drugiego seta wynikiem 27-25, a następnie zdominowała trzeciego seta wynikiem 25-14. Amerykańska drużyna liczyła na złoty medal w końcówce czwartej grupy, jednak Polska kontynuowała atak do samego końca, wygrywając 25:23 i doprowadzając do remisu.

Matt Anderson prowadził Team USA pod względem punktacji z 24 punktami. Aaron Russell przyczynił się do zdobycia 20 punktów, najwięcej w jednym meczu na tych igrzyskach olimpijskich. Polak Wilfredo Leon Venero, najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy 2023, ponownie był gwiazdą swojego kraju, zdobywając 26 punktów, najwięcej punktów, jakie zdobył w meczu. Do tego dołożył dwa asy i dwa bloki.

Chociaż nie będą walczyć o złoty medal, występy Team USA nadal stanowią znaczną poprawę w porównaniu z tym, co osiągnęły trzy lata temu w Tokio, kiedy nie udało im się zdobyć medalu i zakończyli sezon na rozczarowującym 10. miejscu. Stany Zjednoczone zdobyły brązowy medal w Rio de Janeiro w 2016 roku.

READ  Polscy burmistrzowie ostrzegają, że miasta będą przepełnione, gdy przybędzie więcej Ukraińców | Ukraina