Reprezentacja Nowej Zelandii wykorzystuje swój styl, aby wygrać z Argentyną

Nowozelandczycy naśmiewali się ze swojego kiepskiego wieczoru w Auckland i swojej rozczarowującej ostatniej formy, miażdżąc Argentynę 42:10 po występie, który był tak bliski wypowiedzi dla reszty świata, jak tego oczekiwali.

Po krótkiej serii zwycięstw nad Anglią, miażdżącej porażce w festiwalowym meczu z Fidżi w San Diego i słabym występie przeciwko Pumom w ostatni weekend, Nowa Zelandia połączyła bezwzględną energię, precyzję i odrobinę kreatywności, aby zmiażdżyć gości w Edenie Park.

Czarni na ogół kierują się trzecim prawem Newtona – po przegranej w teście każda akcja powoduje taką samą i przeciwną reakcję.

Jednak w tym przypadku nie miało to do końca zastosowania, ponieważ reakcja była tak nieproporcjonalna do tego, co wydarzyło się w ostatni weekend, a występ zespołu w pierwszej połowie meczu można z łatwością określić jako jego najbardziej kompletny wysiłek w roku.

Krótko mówiąc, zespół zapewnił wsparcie, którego szukał od lipca. Kapitan Ardi Savea powrócił do swojej najlepszej formy oraz Toupo Fayi i Sam Dare w drugim rzędzie, a występ Pum był wyjątkowo słaby.

Udało im się wyjść z kłopotów w Wellington i odnieść zasłużone zwycięstwo. Ale goście nie mogli wstać i, co gorsza, czasami wydawali się niezainteresowani.

Zespół Nowej Zelandii strzelił sześć przekonujących prób w porównaniu do jednej, a w pierwszej połowie trafił pięć z sześciu.

W tym momencie mecz dobiegł końca, pozostały tylko szczegóły, choć należy zauważyć, że druga połowa była znacznie zacięta, a mecz nieco stracił na swoim kształcie, a obie strony były zmęczeni, a deszcz nadal padał.

Nowozelandzcy piłkarze świętują gola Ardiego Savey w pierwszej połowie meczu z Argentyną na stadionie Eden Park.

Jordie Barrett rozpoczął rozbiórkę potężnym kopnięciem Damiana McKenziego. Następnie Savea przedarł się blisko mety, po czym stał się rozgrywającym i wyprowadził Caleba Clarke’a na prowadzenie.

Will Jordan wykorzystał świetne podanie TJ Perenary i słabą obronę na lewej stronie Argentyny, aby dodać czwartego gola, a następnie Beauden Barrett dodał piątego gola, gdy McKenzie posłał go do siatki z 20 metrów.

READ  Trener NRL Paul Green zmarł w wieku 49

Jordan strzelił kolejnego gola po przerwie – była to jego 33. próba w 33 meczach testowych – w znacznie zaciętej drugiej połowie.

Były kapitan Sam Kean wszedł z ławki rezerwowych wraz z czterema kolegami z drużyny w 51. minucie i natychmiast zaczął samodzielnie bronić, gdy Nowozelandczycy nie zdobyli bramki dla Pum po okresie ciągłej presji, chociaż goście w końcu przekroczyli linię bramkową w ostatnich 10 minutach Za pośrednictwem obrońcy Juana Mallii.

Rezerwowy Asafo Aumua był zajęty, a ostatecznie destrukcyjny, choć trudno było zrozumieć żółtą kartkę, którą otrzymał za mocny wślizg na lewego skrzydłowego Mateo Carrerasa.

Przez cały mecz Nowa Zelandia spisywała się lepiej, a jej obrona i prowadzenie piłki były znacznie lepsze. Brakująca piłka na początku meczu nadała ton, a strzały i obrona Argentyny były kiepskie pomimo ciągłej presji.

Oczywiste jest, że ta drużyna potrafi zdominować przeciwników – i oni też są dobrzy. To wszystko sprawia, że ​​trudno zrozumieć dotychczasowe zmagania zespołu pod nowym reżimem.

Gonzalo Bertrano, argentyński pomocnik, był nieco zdenerwowany, ale z drugiej strony figlarny McKenzie czasami pokazywał świetne zagranie w pierwszej linii, a Jordie Barrett i Rico Ioane wracali do doskonałej współpracy w środku pola. Beauden Barrett znów był czysty w obronie.

Musimy także złożyć hołd sędziemu Andrei Biardi, pierwszemu sędziemu z Włoch, który poprowadził turniej rugby. Biardi zdołał utrzymać płynny przebieg meczu, co w tym roku wywołało kontrowersje u trenera Nowej Zelandii Scotta Robertsona.

Tym samym reprezentacja Nowej Zelandii zemściła się, zdobywając pierwsze punkty w Mistrzostwach Rugby w 2024 roku i broniąc swojej twierdzy. Rekord niepokonanej drużyny z Nowej Zelandii od 1994 roku, który obecnie wynosi ponad 50 meczów testowych, utrzyma się co najmniej do przyszłego roku.

Wszyscy czarni 42: (Will Jordan 2, Damian McKenzie, Ardi Savea, Caleb Clarke, Beauden Barrett próbuje; McKenzie 6 negatywów)