Reprezentacja Japonii kobiet przegrywa z Polską na otwarciu turnieju siatkówki w Paryżu

Dążenie Japonii do zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego w siatkówce kobiet od 2012 roku miało trudny początek w niedzielę, kiedy trzecia na świecie Polska przegrała trzy sety do jednego na South Paris Arena.

W pierwszym meczu obu drużyn w grupie B to ogromna przewaga czwartej Polski zrobiła różnicę, ponieważ Europejczycy zdobyli o dziewięć punktów więcej niż Japonia w obronie, dysponując znacznie większą liczbą bloków.

Japonka Mayu Ishikawa (z prawej) strzela piłką podczas meczu grupy B siatkówki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu przeciwko Polsce na South Paris Arena w Paryżu, 28 lipca 2024 r. (Kyodo)

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Japonii wygrała pierwszego seta niewielką różnicą 25:20, co otworzyło drogę do trudnego meczu, a trzy kolejne sety wygrała Polska 25:22, 25:23 i 28:26 , potrzebując dwóch decydujących punktów do rozstrzygnięcia meczu w grupie.

Yukiko Wada, która zdobyła 13 punktów, powiedziała: „Od połowy meczu do końca popełniliśmy wiele błędów”.

„Nasi przeciwnicy byli silni i wykorzystali nasze błędy, aby zamknąć mecz. Powodem przegranej było to, że stworzyliśmy sobie trudne sytuacje”.

Reakcja japońskich piłkarzy po porażce z Polską w meczu grupy B siatkówki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu na Place du Sud w Paryżu 28 lipca 2024 r. (Kyodo)

Duet Agnieszka Korneluk i Magdalena Stesiak poprowadziły Polskę do zwycięstwa, pierwsza zdobyła 20 punktów, druga 18 punktów.

200-centymetrowy Kornilock był podstawą obrony, dokonując ośmiu udanych obron w pierwszym od 2008 roku występie Polski na igrzyskach olimpijskich.

Sarina Nishida zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby poprowadzić do zwycięstwa siódmą rozstawioną Japonię, oddając 55 szybkich strzałów i zdobywając 26 punktów. Mayo Ishikawa dodał 16 punktów.

W następnej rundzie Japonia zmierzy się z Brazylią, a następnie zakończy fazę grupową meczem z Kenią. Do ćwierćfinału kwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

READ  Dlaczego kraj ten jest liderem technologii informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej?

Powiązany zakres:

Igrzyska Olimpijskie: Chorwacja śmiertelnie pokonuje Japonię w pierwszym meczu piłki ręcznej mężczyzn