Raiders nieznacznie pokonali Warriors i zakończyli passę porażek u siebie

Raiders nagrodzili fanów Canberry pierwszym zwycięstwem u siebie od ponad trzech miesięcy, pokonując nieszczęsnych Warriors 20-18 na stadionie GIO.

Po serii czterech porażek podopieczni Ricky’ego Stewarta wyglądali na całkowicie odmienionych, gdy zdominowali gości w pierwszych minutach w piątkowy wieczór.

Jednak po objęciu wczesnego prowadzenia ponownie popełnili błędy w trzymaniu piłki, błędy w defensywie, a czasem także słabą grę w ataku.

Warriors uratował jedynie niecelny strzał Chanel Harris Taveta z kopnięcia od bramki, a goście wyprzedzili ich w czterech próbach do trzech.

Trzy konwersje i rzut karny Jamala Fogarty’ego z Canberry zrobiły różnicę.

„Mieliśmy szczęście, naprawdę mieliśmy szczęście” – powiedział Stewart po meczu. „Może nie szanowaliśmy sytuacji, w której się znaleźliśmy, i to nas dużo kosztowało”.

„Nikt nie będzie nam współczuł, jeśli przegramy i będziemy mieli pecha, więc ja nikomu nie współczuję. Postaram się zdobyć dwa punkty”.

Skrzydłowy Canberry, Xavier Savage, był częścią problematycznej prawej strony Stewarta, a dwie próby Nowej Zelandii miały miejsce z jego strony boiska.

Jednak po tym, jak napastnik Nowej Południowej Walii Mitch Barnett wyrównał dla Warriors na 14-14 na 20 minut przed końcem, to Savage strzelił decydujące cztery po kopnięciu Caio Weekesa, które Fogarty zamienił na bramkę po powrocie po długotrwałej kontuzji bicepsa.

„Nie patrz na Xaviera i nie wytykaj go palcem w kwestiach defensywnych” – powiedział Stewart.

„Wiele się tam wydarzyło w Xavierze.

„Myślę, że Xavier spisał się dzisiaj bardzo dobrze. Musi nadal dobrze spisywać się na boisku, ale wyrasta na naprawdę dobrego piłkarza”.

Aden Fonua-Blake z Warriors strzelił gola wkrótce po strzale Savage’a, ale mając szansę na ponowne wyrównanie wyniku, Harris-Taveta popełnił błąd po prostej dywersji tuż na lewo od bramki, a czołowy strzelec Adam Pompey doznał kontuzji.

READ  NRL 2024, World Club Challenge, Penrith, Wigan, Anglia potwierdzenie meczu, data, godzina, rozpoczęcie, szczegóły i informacje dotyczące biletów

Harris Taveta był wyraźnie zdruzgotany porażką i zaraz po ostatnim gwizdku zbiegł do boksów.

„Rzuty od bramki nie są dziś w naszym stylu” – powiedział trener Warriors Adam Webster.

– Musimy lepiej rozpocząć mecz. Zwycięstwo 14:0 to za mało. Przez cały mecz goniliśmy grę.

Pompejusz opuścił boisko w pierwszej połowie z powodu kontuzji kolana po stresującej pierwszej połowie dla gości, którzy w pierwszych minutach stracili także obrońcę Tyne Twaupiki w wyniku uderzenia w głowę.

W tym momencie Raiders objęli już prowadzenie dzięki dwóm próbom w ciągu pięciu minut Hudsona Younga, który wrócił do zespołu po nadwyrężeniu pachwiny.

Zewnętrzni obrońcy Warriors walczyli pod wysokimi bombami Fogarty’ego, a Twaupiki i Dallin Watene-Zelezniak w pierwszej połowie oddawali piłkę w porywistym wietrze.

Jednak zawodnicy Raiders często popełniali proste błędy w trzymaniu piłki.

Po wygraniu powtórnego seta 10 metrów od linii prób Canberry, Warriors strzelili gola tuż przed przerwą po strzale Rogera Tuivasy-Sheka, który pod nieobecność Tuaupikiego został przeniesiony na boczny obrońca.

Raiders nie wykazali żadnej inspiracji w drugiej połowie, gdy zostali pokonani przez Warriors trzy gole do jednego.

Tylko niezawodne buty Fogarty’ego uratowały drużynę przed piątą z rzędu porażką u siebie i pozwoliły im utrzymać się w wyścigu o czołową ósemkę, a planem był wygrany mecz u siebie z South Sydney.