Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prowincja Buenos Aires: Leptospiroza i salmonelloza zostały potwierdzone w przypadkach ostrej biegunki

Prowincja Buenos Aires: Leptospiroza i salmonelloza zostały potwierdzone w przypadkach ostrej biegunki



biuro prasowe Śmiech

Rząd prowincji Buenos Aires zgłosił przypadki 4 (czterech) dorosłych hospitalizowanych z powodu ostrej biegunki w Brazategui, która wystąpiła w pierwszych 3 tygodniach stycznia 2023 r. pochodne.

Analiza odpowiednich próbek pozwala nam potwierdzić następujące wyniki:

Zdjęcie/Robert Herrmann

Dwa z przypadków zgłoszonych jako wspólny wywiad dotyczyły spożycia mięsa i jego pochodnych z tego samego sklepu mięsnego (48-letni mężczyzna, nie żyje, i 40-letni mężczyzna). W pozostałych dwóch przypadkach nie zidentyfikowano wspólnego źródła pożywienia.

Konfiskowano żywność w wyznaczonej masarni (mięso mielone i przetwory mediolańskie), a także w transporcie dystrybutora (podroby). Narodowy Instytut Żywności (INAL) Krajowej Administracji Leków, Żywności i Technologii Medycznej (ANMAT) przeprowadził analizę próbek i zgłosił brak Salmonelli i Escherichia coli.

W minionym tygodniu leptospirozę potwierdzono także w dwóch przypadkach (36-letni mężczyzna nie żyje i 47-letni mężczyzna hospitalizowany).

Subskrybuj program Outbreak News TV na YouTube

Podsumowanie zidentyfikowanych przypadków:

48-letni mężczyzna, który zmarł 1/12, z objawami biegunki, które pojawiły się 1/8, z rozpoznaniem Salmonella typhi w kale.

36-letni mężczyzna z historią biegunki został przyjęty 1/16 z powodu wstrząsu septycznego i zmarł 17/1, z rozpoznaniem Salmonelli i Shigelli w kale oraz potwierdzeniem leptospirozy.

40-letni mężczyzna, u którego objawy wystąpiły u 1/14, został przyjęty z rozpoznaniem różycy i biegunki wywołanej przez Salmonellę i został wypisany w 1/30 z dobrą progresją (powiązany z przypadkiem 1, ponieważ zakupił w tym samym czasie sklep mięsny).

47-letni mężczyzna, u którego objawy wystąpiły 17 stycznia, został przyjęty do szpitala 20 stycznia z powodu wstrząsu septycznego, u którego stwierdzono dobrą progresję, potwierdzono również leptospirozę. W tym przypadku w materiale kału nie wyizolowano bakterii chorobotwórczych.

W domach osób, u których stwierdzono leptospirozę, prowadzono zwalczanie gryzoni poprzez stosowanie przynęt rodentycydowych w strategicznych punktach domu i wokół domu oraz wykonano badania serologiczne 3 psów należących do rodziny zmarłego przypadku, u których stwierdzono być negatywnym.

W kontekście opisanej sytuacji ważne jest, aby przypominać ludności o przyjmowaniu praktyk zapobiegawczych i opiekuńczych w przypadku leptospirozy, choroby przenoszonej na ludzi poprzez bezpośredni kontakt z moczem zakażonych zwierząt oraz pośrednio, poprzez zanieczyszczoną glebę, wodę lub materiały. mocz wspomnianych zwierząt.

READ  Nauczanie neurologii w stale zmieniającej się dziedzinie: dr Galina Gehman

Bakterie zwane leptospirami wydalane są z moczem zakażonych zwierząt, zanieczyszczając środowisko. Zbiornikami mogą być: gryzonie, psy, bydło, owce, świnie, konie, kozy, dzikie zwierzęta.

Bramą wejściową dla tych bakterii do organizmu są błony śluzowe i gnijąca skóra.

Objawy tej choroby to: Ostra gorączka z bólem głowy i mięśni, po której czasami następuje żółtaczka, zapalenie opon mózgowych, nefropatia, zapalenie płuc i krwotok.

Główne środki zapobiegawcze i pielęgnacyjne są następujące:

● Unikaj gromadzenia się wody w domach.

● Unikaj kontaktu z wodą i powierzchniami, które mogą być skażone.

● Pozbądź się śmieci i gruzu, aby nie stały się domem dla gryzoni.

● Przechowuj odpady w zamkniętych pojemnikach, najlepiej nad ziemią, aby nie stały się źródłem pożywienia dla gryzoni.

● Przechowuj żywność w suchych i chłodnych miejscach, w słoikach, plastikowych pojemnikach lub puszkach z pokrywką na wysokości większej niż 50 cm od podłogi (nie używaj do przechowywania toreb, ponieważ gryzonie łatwo je tłuką).

● Poprawa czystości w budynkach oraz zakrywanie otworów w budynkach, przez które mogą dostać się gryzonie.

● Wysterylizuj rozcieńczonym wybielaczem miejsca, w których zaobserwowano przejście gryzoni lub mogą występować ślady odchodów lub moczu gryzoni, używając rękawiczek i butów. Unikaj zamiatania lub wykonywania prac, które mogą wzbijać kurz.

● Zwalczaj gryzonie w domach.

● Używaj gumowych rękawiczek i butów do tępienia szczurów, usuwania chwastów lub sprzątania pustych przestrzeni. Niniejsze wytyczne powinni przyjąć szczególnie pracownicy narażeni na zagrożenia zawodowe.

Gdy pojawią się powyższe objawy, należy szybko skonsultować się z najbliższą służbą zdrowia.