Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawie 10 000 dzieci zaszczepionych w związku ze wzrostem dystrybucji szczepionek na malarię w Afryce – Burkina Faso

Prawie 10 000 dzieci zaszczepionych w związku ze wzrostem dystrybucji szczepionek na malarię w Afryce – Burkina Faso

Brazzaville – Prawie 10 000 dzieci w Burkina Faso i Kamerunie otrzymało szczepionkę przeciw malarii RTS,S od jej wprowadzenia w tym roku. W tym roku w kilku krajach Afryki trwa wdrażanie szczepionki na malarię na szerszą skalę, a Kamerun był pierwszym krajem, który zrobił to poza pilotażowym programem szczepień przeciwko malarii.

Kamerun wprowadził szczepionkę 22 stycznia 2024 r. Jest ona włączana do krajowego programu rutynowych szczepień w ponad 500 publicznych i prywatnych placówkach służby zdrowia w 42 strefach zdrowia w 10 regionach kraju.

Burkina Faso wprowadziła szczepionkę 5 lutego, stając się kolejnym krajem w regionie, który rozpoczął kampanię szczepień. Rewolucyjna szczepionka uzupełnia istniejący zestaw środków zwalczania malarii, mających na celu zapobieganie chorobie i zmniejszanie jej obciążeń.

„Malaria jest jednym z głównych wyzwań zdrowotnych stojących przed naszym regionem. Szersze wprowadzenie szczepionki na malarię stanowi ważny kamień milowy we wzmocnieniu walki z tą śmiertelną chorobą” – powiedział dr Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO na Afrykę. „Jesteśmy zobowiązani do wspieranie krajów w zapewnianiu ochrony „Wszystkie kwalifikujące się dzieci są chronione przed wyniszczającymi skutkami tej choroby, której można zapobiec”.

Wdrożenie szczepionki w obu krajach oznacza początek ważnej inicjatywy Regionalnego Biura WHO ds. Przyspieszonego Wprowadzania i Wdrożenia Szczepionek przeciwko Malaria w Afryce (AMVIRA).

Szczepionkę AMVIRA opracowano w odpowiedzi na planowane wprowadzenie dwóch szczepionek przeciwko malarii (RTS, S i R21) do rutynowych schematów szczepień w 19 krajach.[1] Region Afryki w 2024 r. Za pośrednictwem AMVIRA WHO Afryka zwiększy zapewnianie krajom najnowocześniejszego wsparcia w ich wysiłkach na rzecz skutecznego i wydajnego wprowadzania i rozpowszechniania szczepionek na malarię. Inicjatywa ma również na celu wzmocnienie koordynacji z partnerami, UNICEF, GAVI, Vaccine Alliance i innymi partnerami.

Aby wesprzeć kraje w zapewnieniu sprawnego wprowadzenia, zrozumienia i akceptacji społeczności oraz wzmocnionej logistyki, WHO oddelegowała 69 ekspertów w dziedzinie szczepień, analizy danych i komunikacji we wszystkich 10 regionach Kamerunu, a także w Burkina Faso.

READ  „Sól w mojej duszy” zaciska struny serca i szerzy świadomość chorób przewlekłych

WHO współpracuje z krajami w celu przygotowania kompleksowych przygotowań, takich jak krajowa polityka i wytyczne dotyczące szczepień, włączenia nowej szczepionki do harmonogramu dostaw innych szczepionek i interwencji zdrowotnych, opracowania planu operacyjnego wdrożenia, przeszkolenia pracowników służby zdrowia oraz inwestycji w infrastrukturę i wsparcie techniczne . Pojemność, przechowywanie szczepionek, zaangażowanie społeczności, generowanie popytu, zapewnienie kształtującego nadzoru, monitorowania i oceny procesu w celu zapewnienia dostarczania szczepionek wysokiej jakości.

W miarę rozprzestrzeniania się szczepionki na malarię na wszystkie kwalifikujące się kraje, WHO będzie w dalszym ciągu zapewniać oddelegowanie ekspertów w razie potrzeby oraz wdrażać solidne mechanizmy monitorowania i oceny w celu śledzenia postępów, identyfikowania wyzwań i ułatwiania szybkich interwencji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Skuteczne strategie zastosowane w Kamerunie i Burkina Faso są obecnie dokumentowane i zostaną udostępnione innym krajom przygotowującym się do wprowadzenia szczepionek.

Największe obciążenie malarią występuje na kontynencie afrykańskim i w 2022 r. odpowiada za około 94% przypadków malarii na świecie i 95% zgonów związanych z malarią. W 2022 r. na całym świecie odnotowano 249 milionów przypadków malarii, co spowodowało 608 000 zgonów. Spośród tych zgonów 77% stanowiły dzieci poniżej piątego roku życia, większość z nich w Afryce.

[1] Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Demokratyczna Republika Konga, Ghana, Kenia, Liberia, Malawi, Niger, Sierra Leone, Uganda, Republika Środkowoafrykańska, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mozambik, Nigeria, Sudan Południowy

Aby uzyskać dodatkowe informacje lub poprosić o rozmowę kwalifikacyjną, prosimy o kontakt:
Collins Boakye Agyemang
Specjalista ds. komunikacji i marketingu
Telefon: +242 06 520 65 65 (WhatsApp)
E-mail: [email protected]