Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponowne wykorzystanie zwłok pająków – student Oksfordu

Ponowne wykorzystanie zwłok pająków – student Oksfordu

Istnieje niezliczona ilość ludzkich innowacji inspirowanych naturą, od parasoli inspirowanych gigantycznymi liliami, zapięć na rzepy inspirowanych maleńkimi haczykami na meduzach, strojów kąpielowych inspirowanych skórą rekina, po budynki biurowe inspirowane jaskinią termitów. Biomimikra to nowa dziedzina, w której… długa historia; Jej podstawowa koncepcja polega na tym, że przyroda działa na zasadach oszczędności i efektywności, nie generując odpadów.

Według Janine Benyus, autorki książki Biomimicry: Innovation Inspired by Nature, która spopularyzowała ideę biomimikry, naturę można postrzegać jako model, który można naśladować lub wykorzystywać do inspirowania projektów, procesów i strategii rozwiązywania złożonych problemów. Wyzwania ludzkie.

W dziedzinie robotyki miękkiej naukowcy i inżynierowie badali lokomocję wielu zwierząt lądowych i wodnych, takich jak salamandry, węże i ryby. Struś konstruować Robotyka inspirowana biologią.

Do niedawna nie badano wykorzystania zwłok lub martwych stworzeń. To się nazywało „Roboty”, czyli wykorzystanie biomateriałów jako komponentów robotów. Naukowcy z Rice University wykorzystali zwłoki pająka wilczego jako chwytak, który może utrzymać do 130% jego masy.

Fai Yap, pierwszy autor artykułu, widział pająka zwiniętego w kłębek na korytarzu i był ciekaw, dlaczego pająki zwijają się po śmierci. Pająki nie mają antagonistycznych mięśni, takich jak biceps i triceps u ludzi. Mają tylko mięśnie zginaczy, które umożliwiają obrót nóg, a wyprostowanie nóg polega na układzie hydraulicznym. Kiedy pająk umiera, traci zdolność ściskania ciała i dlatego zwija się w kłębek.

fi Znalazł sposób na wykorzystanie tego mechanizmu, wstrzykując powietrze przez igłę połączoną ze strzykawką umieszczoną w komorze hydraulicznej pająka, zwanej prosomą, w celu kontrolowania ruchu nóg pająka w celu chwytania przedmiotów. Laboratorium stwierdziło, że tusza pająka była dość wytrzymała i wytrzymywała około 1000 cykli otwierania i zamykania.

Po przekroczeniu 1000 cykli otwierania i zamykania zaobserwowano niewielkie zużycie, które według autorów prawdopodobnie wynika z wysychania spoin. Odwodnione stawy będą z czasem bardziej kruche i podatne na złamania mechaniczne. Następnie naukowcy przetestowali nakładanie wosku pszczelego na martwe pająki i odkryli, że masa pająków niepowlekanych zmniejszyła się 17 razy w porównaniu z pająkami pokrytymi.

READ  Spadek samopoznawczy jest bardziej powszechny w populacjach niedostatecznie reprezentowanych

Ich praca stanowi obecnie weryfikację koncepcji z wieloma przyszłymi zastosowaniami. Daniela Prestona Wspomniano o nim od George'a R. Brown Engineering na Uniwersytecie Rice widzi potencjalne zastosowania w zadaniach typu „pick and place”, takich jak montaż mikroelektroniki. Zaletami stosowania biomateriałów są biodegradowalność i możliwości kamuflażu, które można rozpowszechniać w przyrodzie w sposób przyjazny dla środowiska.

Necrobotyka to nowa i wschodząca technologia, a jej zastosowania i przyszłe implikacje nie zostały jeszcze zbadane. Badania nad nekrobotami mogą mieć głęboki wpływ na wiele dziedzin, ponieważ nekroboty rzucają nam wyzwanie, abyśmy ponownie rozważyli nasz związek ze śmiertelnością oraz rolę, jaką technologia odgrywa w kształtowaniu naszego postrzegania życia, śmierci i dziedzictwa, które po sobie pozostawiamy.

Źródło zdjęcia: Iwan Iwanowicz via com.unsplash

Opis obrazu: Zdjęcie żółtego pająka w sieci z wzorami na odwłoku i głowotułowie

Wyświetlenia postów: 176