Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poniżej zostaną opublikowane protokoły z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).  Na co uważać?

Poniżej zostaną opublikowane protokoły z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Na co uważać?

Zdjęcie: Amnesty International

Protokoły z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, które odbywały się w dniach 30–31 stycznia, zostaną opublikowane o pełnej godzinie. Ogólnie rzecz biorąc, handel protokołami posiedzeń FOMC to spacer po polu minowym, ponieważ nagłówki agencji informacyjnych nie zawsze odpowiadają tekstowi lub nie odzwierciedlają pełnego charakteru tego, co zostało powiedziane. Często jest więcej szumu niż dodatkowego sygnału, jest on już przestarzały w momencie wydania.

Dla porównania, oto co stwierdzono w oświadczeniu z 31 stycznia:

Najnowsze wskaźniki wskazują, że aktywność gospodarcza rozwija się w szybkim tempie. Wzrost liczby miejsc pracy był umiarkowany od początku ubiegłego roku, ale pozostaje silny, a stopa bezrobocia pozostaje niska. Inflacja spadła w ciągu ostatniego roku, ale pozostaje wysoka.

Komitet dąży do maksymalizacji zatrudnienia i inflacji na poziomie 2 procent w dłuższej perspektywie. Komitet uważa, że ​​zagrożenia związane z osiągnięciem celów w zakresie zatrudnienia i inflacji zmierzają w stronę lepszej równowagi. Perspektywy gospodarcze są niepewne, w związku z czym Komitet pozostaje bardzo wyczulony na ryzyko inflacji.

Dla realizacji swoich celów Komitet podjął decyzję o utrzymaniu docelowego zakresu stopy funduszy federalnych na poziomie 5-1/4 do 5-1/2 proc. Rozważając wszelkie korekty docelowego zakresu stopy funduszy federalnych, Komisja dokładnie oceni napływające dane, zmieniające się oczekiwania i bilans ryzyk. Komitet nie spodziewa się, że właściwe byłoby obniżenie zakresu docelowego do czasu uzyskania większej pewności, że inflacja będzie zmierzać w sposób trwały w kierunku 2 procent. Ponadto Komitet będzie w dalszym ciągu ograniczał swoje zaangażowanie w skarbowe papiery wartościowe, dług agencyjny i papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką, zgodnie z wcześniej ogłoszonymi planami. Komitet jest zdecydowanie zaangażowany w przywrócenie inflacji do celu na poziomie 2%.

Oceniając właściwe stanowisko polityki pieniężnej, Komitet będzie w dalszym ciągu monitorować wpływ otrzymywanych informacji na perspektywy gospodarcze. Komitet będzie przygotowany na dostosowanie nastawienia polityki pieniężnej w razie potrzeby, jeśli pojawią się ryzyka, które mogą utrudnić osiągnięcie celów Komitetu. W ocenach komisji uwzględniony zostanie szeroki zakres informacji, w tym odczyty dotyczące sytuacji na rynku pracy, presji inflacyjnej i oczekiwań inflacyjnych, a także rozwoju sytuacji finansowej i międzynarodowej.