Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski rząd na nowo zastanawia się nad portem morskiej instalacji wiatrowej, przenosi się z Gdyni do Gdańska

Polski rząd na nowo zastanawia się nad portem morskiej instalacji wiatrowej, przenosi się z Gdyni do Gdańska

Polski gabinet przyjął decyzję o zmianie lokalizacji stacji instalacji morskich farm wiatrowych z planowanego wcześniej portu Gdynia na port Gdańsk.

Przyjęta 1 marca decyzja wskazuje, że port morski w Gdańsku spełnia wszystkie kryteria inwestorów w branży i może w porę sprostać rozwojowi sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, czyli może być gotowy do czerwca 2025 r. wsparcie pierwszej fazy wdrażania morskiej energetyki wiatrowej w kraju.

Przeniesienie stacji instalacyjnej nastąpiło po złożeniu przez Ministra Aktywów Państwowych w zeszłym miesiącu wniosku, który poparły firmy odpowiedzialne za realizację ponad 60 proc. planowanych inwestycji zagranicznych w Polsce, PGE i PKN Orlen, a także spółka zależna Skarb Państwa, finansują rozwój Polski.

W lipcu ubiegłego roku polski gabinet przyjął uchwałę zgłoszoną przez Ministerstwo Infrastruktury, która wskazała port Gdynia jako idealne miejsce na budowę stacji instalacyjnej dla morskich farm wiatrowych w kraju.

Jednakże, Polskie media donosiły później To, że polscy deweloperzy morskiej energetyki wiatrowej wyrazili obawy co do tego, że port w Gdyni nie będzie w pełni gotowy do realizacji planowanych dużych projektów, zmusiłoby deweloperów do szukania innych portów na Bałtyku, które zrealizują swoje projekty zgodnie z ich wymaganiami. Obecnie planowane harmonogramy.

Mianowicie plan zakładał uruchomienie instalacji głębinowej do IV kwartału 2024 r.; Jednak informacje z portu w Gdyni mówiły, że stacja będzie budowana w trzech fazach do 2027 roku, począwszy od 2024 roku.

Polska nabyła prawie 5,9 gigawatów morskiej mocy wiatrowej w ramach kontraktów różnicowych (CfD) w pierwszej połowie 2021 r. dla projektów na bardziej zaawansowanych etapach rozwoju, z których część może zostać uruchomiona do 2025 r.

W tej pierwszej fazie polski Urząd Regulacji Energetyki (URE) przyznał kontrakty CFD: Projekty morskiej energetyki wiatrowej 1 GW Baltica 3 i 1,5 GW Baltica 2Opracowany przez Ørsted, PGE i to Projekt 350MW morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku 2, opracowany przez Baltic Trade and Invest Sp. z oo, spółka zależna niemieckiego koncernu energetycznego RWE, oraz Projekt energetyki wiatrowej (B&C) o mocy 370 MW Opracowany przez Ocean Winds, Equinor i Polenergia Bałtyk II i Bałtyk III O łącznej mocy 1440 MW, 1,2 GW energii bałtyckiej Projekt został opracowany przez PKN Orlen i Northland Power.

READ  Kolekcjoner sztuki w Polsce licytuje 200 dzieł sztuki, aby sfinansować prywatne muzeum - Rob Report

Śledź offshoreWIND.biz pod adresem: