Narodowy operator Emitel zakończył ostatni etap przejścia Polski na standard DVB-T2/HEVC.
Odbyła się ona na terenie województwa mazowieckiego i wschodniej części kraju, dzięki czemu nowy standard w multipleksach MUX1, MUX2 i MUX4 jest już dostępny dla wszystkich widzów w Polsce. Jednak MUX3 zostanie przekonwertowany na nowy standard w późniejszym terminie.
Komentując rozwój, Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel, powiedział: „Zrealizowaliśmy z sukcesem najbardziej złożony i wymagający projekt w historii naszej firmy. Przygotowania rozpoczęliśmy już w 2018 roku, a pierwsza zmiana częstotliwości miała miejsce w marcu 2020 roku. W realizację projektu zaangażowanych było blisko 300 naszych ekspertów, a prace trwały ponad 130 000 godzin pracy. W pracach wzięło również udział około 300 pracowników z 40 firm zagranicznych z Polski i zagranicy. Transport sprzętu i urządzeń do projektu odbywał się drogą morską, powietrzną i lądową. Mieliśmy do czynienia z wieloma przeszkodami, takimi jak zamykanie portów i lotnisk z powodu pandemii oraz ograniczeń lokalnych i granicznych, które zmuszały nas do ciągłej zmiany harmonogramu projektu. Dlatego gratulujemy wszystkim uczestnikom i sympatykom projektu. W tym miejscu chciałbym również podziękować Urzędowi Komunikacji Elektronicznej za bardzo dobrą współpracę na każdym etapie projektu. Zmianie częstotliwości nadawania towarzyszyło przejście na nowy, bardziej efektywny standard nadawania DVB-T2/HEVC. Ta zmiana przyniesie korzyści przede wszystkim widzom dzięki lepszej jakości obrazu i dźwięku oraz nowym kanałom telewizyjnym w przyszłości. Widzów, którzy nie mają jeszcze telewizorów obsługujących nowy standard nadawania, zachęcam do ich wymiany.”
Związane z
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu