Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polscy właściciele centrów handlowych czują się uszczypnięci, gdy zamek jest wysuwany

Polscy właściciele centrów handlowych czują się uszczypnięci, gdy zamek jest wysuwany

Rada Centrów Handlowych szuka równiejszego wsparcia, ponieważ Polska rozbudowuje zamki i zamyka galerie handlowe, które obecnie skupiają się wyłącznie na najemcach.

Christoph Bosnowski, szef Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH), przywołuje decyzję rządu o przedłużeniu ograniczeń do dziewięciu dni, mówiąc, że straty właścicieli centrów handlowych w Polsce wzrosną o kolejne 200 mln koncertów (44,05 mln euro). 18 kwietnia.

Szacunkowa wartość całkowitego zadłużenia branży wynosi obecnie do 90 miliardów dolarów, a niektórzy właściciele są o krok od opuszczenia Polski – dodaje. Spośród 570 centrów handlowych w Polsce 300 należy do polskiego kapitału.

PRCH to organizacja non-profit zrzeszająca ponad 200 firm działających w sektorze powierzchni handlowych i usługowych. Około 70 proc. Zakupów w centrach handlowych w Polsce jest w rękach członków PRCH.



W Oświadczenie Opublikowane na oficjalnej stronie polskiego rządu 7 kwietnia ogłoszono, że ograniczenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia; Zamknięte są centra handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, pokoje noclegowe i siłownie.

1 kwietnia premier Matos Moraveki powiedział, że rząd planuje udzielić najemcom dodatkowego wsparcia w okresie lokautu. Rząd proponuje nową formę pomocy sklepom i kompleksom usługowym: 80-procentową obniżkę czynszu w okresie blokady i 50-procentową obniżkę w ciągu trzech miesięcy.

Jednak pan Bosnowski mówi, że jest to „asymetryczne i nielegalne”.

Od początku lokautu w marcu 2020 r. Z budżetów właścicieli i zarządców centrów handlowych wydano ponad 5,5 miliarda na obsługę ponad 5,5 miliarda najemców Geoty, co stanowi ponad połowę ich rocznych przychodów.

„Mimo wieloletnich blokad właściciele ziemscy nie stracili jeszcze żadnej pomocy państwa, która zrównoważyłaby uprzywilejowany status części uczestników rynku – przede wszystkim najemców” – mówi Bosnaski.

Dodaje, że sprzedawca finansuje 70-80 proc. Kredytów bankowych na nieruchomości, a umowy najmu stanowią zabezpieczenie spłaty kredytu.

„Szacunkowa wartość zadłużenia branży to aż 90 miliardów dolarów, a roczny koszt odsetek od kredytu osiąga biologiczny poziom 3,2 miliarda. Zmniejszenie nawet o 10-20 procent całkowitej wartości umów dzierżawy prowadzi do bankructwa właścicieli gruntów i konsekwentne problemy sektora finansowego ”- mówi.

READ  Niemcy, Polska i inne kraje naciskają na nowe sankcje na rosyjską energię jądrową
„ Wspieraj cały biznes ”

„Jako branża w dalszym ciągu wspieramy całą branżę handlu detalicznego, rozwijając oparty na dotacjach mechanizm dla najemców w celu wyrównania kosztów stałych, zgodnie z dobrymi doświadczeniami innych krajów europejskich – w tym czynszu. Rozwiązanie to pozwala im zachować płynność i stabilność najemców, właścicieli ziemskich i sektora finansowego. ”- powiedział PRCH.

Pan Bosnaski powiedział tymczasem: „Nie chcemy, aby rząd ingerował w umowy cywilne między właścicielami a najemcami. Uważamy, że najemcy potrzebują wsparcia, ale powinien to być sprawiedliwy podział z właścicielami”.

Według pana Bosnasky’ego PRCH nie otrzymał jeszcze żadnego kontaktu od rządu w celu omówienia tej sprawy.

9 kwietnia w Polsce odnotowano 768 zgonów związanych z koronawirusem w porównaniu z 954 zgonów poprzedniego dnia.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentujemy dowolną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo