Policjanci znoszą szwedzką działaczkę klimatyczną Gretę Thunberg z krawędzi szybu kopalnianego podczas protestu działaczy klimatycznych w Niemczech. Wideo / The Independent
Szwedzka aktywistka ekologiczna Greta Thunberg została zatrzymana przez policję podczas protestów przeciwko wyburzeniu niemieckiej wioski, która miała zostać zburzona pod rozbudowę pobliskiej kopalni węgla.
Setki aktywistów klimatycznych wznowiło demonstracje w zachodnich Niemczech przeciwko trwającemu niszczeniu wioski Luetzerath, donosi niemiecka agencja informacyjna DPA.
Protesty w kilku miejscach w zachodnim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia miały miejsce dzień po tym, jak dwóch aktywistów klimatycznych zabarykadowało się w tunelu pod wioską, aby opuścić to miejsce.
Dziesiątki aktywistów klimatycznych zabarykadowało się na głównej ulicy w zachodnioniemieckiej Kolonii i przed budynkiem rządowym w Düsseldorfie. Według policji i firmy energetycznej RWE, w pobliżu Rommerskirchen około 120 aktywistów okupowało również opalane węglem tory kolejowe prowadzące do elektrowni Neurath. Departament Spraw Politycznych stwierdził, że ci, którzy odmówili opuszczenia kolei, zostali wywiezieni.
reklamy
Ponadto kilka osób zajmowało gigantyczną platformę wiertniczą w kopalni węgla Henden, a setki innych protestujących przyłączyło się do wiecu w pobliżu Luzeratu. Wioska została ewakuowana przez policję w ostatnich dniach i została zamknięta.
Thunberg, która udała się do zachodnich Niemiec na weekendowe demonstracje przeciwko rozbudowanej kopalni, we wtorek wzięła udział w proteście pod Luzeratem.
Ponownie doszło do starć z policją.
Według DPA kilku aktywistów wpadło do otwartej kopalni Garzweiler. Stali na skraju otwartego dołu, który miał ostrą krawędź dzielącą. Policja powiedziała, że jest tam niebezpiecznie i ludziom zabroniono tam przebywać.
reklamy
Departament Spraw Politycznych poinformował, że Thunberg była jedną z kilku demonstrantów, których policja zabrała po południu z krawędzi kopalni.
RWE powiedział, że protestującemu udało się wejść do kopalni, nazywając ten ruch „wyjątkowo lekkomyślnym”.
Policja i RWE rozpoczęły ewakuację protestujących z Luetzerath 11 stycznia, usuwając blokady drogowe, ścinając domki na drzewie i burząc budynki.
Aktywiści od lat wskazują na symboliczne znaczenie Luetzerath, aw sobotę tysiące ludzi demonstrowało przeciwko zniszczeniu wsi przez RWE w celu rozbudowy kopalni Garzweiler.
„Fanatyk muzyki. Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Czytelnik. Wielokrotnie nagradzany telewizyjny ninja”.
More Stories
Obietnice wyborcze Kamali Harris przypominają obietnice Jacindy Ardern
Wybory w USA: Joe Biden mógł pomóc Trumpowi w jego „śmieciowych” gafach.
Wydarzenie Trumpa w Madison Square Garden zostało zakłócone prymitywnymi uwagami wstępnymi