Naukowcy potwierdzili, że połączone testy genetyczne w kierunku kardiomiopatii i arytmii mogą zapewnić znaczną wartość, a odkrycie to planują zaprezentować 13 listopada podczas sesji naukowych American Heart Association (AHA) w 2021 roku.
Zespół odpowiedzialny za badanie obejmował przedstawicieli Northwestern University i Invitae, firmy zajmującej się genetyką medyczną z siedzibą w San Francisco. Grupa oceniła dane od blisko 5000 pacjentów przebadanych w latach 2019-2020.
Celem badania było zrozumienie wyników i implikacji terapeutycznych powszechnego zaburzenia mięśnia sercowego oraz przetestowanie arytmii genetycznych pod kątem genów związanych z podejrzeniem genetycznych chorób serca.
Ogółem 20% pacjentów miało pozytywny wynik testu. Spośród tych pozytywnych wyników 66% miało mieć wpływ na kliniczne postępowanie z pacjentem.
Ponadto 10,9% ocenianych pacjentów utraciłoby wyniki, gdyby mieli panel dotyczący konkretnego przypadku, a nie testy genetyczne w kierunku dziedzicznej kardiomiopatii i arytmii.
„Badania genetyczne pod kątem dziedzicznej kardiomiopatii i arytmii są zalecane przez profesjonalne towarzystwa kardiologiczne, a to badanie podkreśla wartość wykorzystania informacji genetycznej w celu poprawy diagnozy i leczenia tych potencjalnie zagrażających życiu stanów, które mogą powodować niewydolność serca i nagłą śmierć sercową” – autor Elżbieta M McNallydr n. med., dyrektor Centrum Medycyny Genetycznej w Uniwersytet Północno-Zachodni Feinberg College of Medicine, powiedział: przygotowane oświadczenie. „Badania te wykazały zalety korzystania z kompleksowego, wielostanowego panelu genetycznego do diagnozowania i dostarczania krytycznych informacji, które klinicyści mogą wykorzystać do dostosowania leczenia”.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków