Podwójne podium kanadyjskich narciarzy podczas Grand Prix Juniorów w Polsce

Gdańsk, Polska (1 października 2023) – Kanadyjscy łyżwiarze w parach spisali się w tym tygodniu w Gdańsku w Polsce podczas szóstego etapu Grand Prix juniorów na lodowisku figurowym i wrócili do domu z dwoma medalami – złotym dla Avy Kemp i Yonatana Ilizarowa z Winnipeg oraz brązowym dla Jazmin Desrochers z Mississauga w Ontario i Kierana Thrashera z Amherstburg w Ontario.

Kemp i Ilizarov, którzy w zeszłym tygodniu rywalizowali w ramach Grand Prix Juniorów na Węgrzech i właśnie stracili miejsce na podium na czwartym miejscu, po krótkim programie zajmowali trzecie miejsce, ale imponująca jazda na łyżwach katapultowała ich na szczyt podium w sumie punktów. Od 159,91.

„Jestem zadowolony z tego (zwycięstwa), ale Ava i ja mamy zdolności analityczne i wierzymy, że zawsze możemy zrobić lepiej” – powiedział Ilizarow. „Kiedy już zdobędziemy te bardzo dobre łyżwy, a potem złoty medal, będziemy szczęśliwi. Musimy popracować nad naszymi przejściami i być może dodać kolejne trzy punkty.

Desrochers i Thrasher po krótkim programie zajęli pierwsze miejsce, ale zajmując piąte miejsce w jeździe swobodnej, zdobyli drugi brązowy medal w sezonie z łączną notą 136,95. Srebrny medal zdobyły Ukrainki Violeta Serova i Ivan Chopta z łączną notą 151,53.

„To było z pewnością fajne doświadczenie i mnóstwo nauki” – powiedział Desrochers, który wraz z Thrasherem zdobył także brąz podczas Grand Prix Juniorów na Węgrzech. „Krótki program poszedł dobrze, chociaż nie czuliśmy się z tym dobrze, udało nam się dobrze jeździć na łyżwach i uzyskać dobre wyniki, z których byliśmy zadowoleni. Długi program nie poszedł tak dobrze, jak się spodziewaliśmy, i mieliśmy nadzieję zrobić coś bliższego temu, co robimy.” Praktycznie, czego niestety tym razem nie udało nam się zrobić.

Kanada zakwalifikowała teraz trzy drużyny gry podwójnej do finału Grand Prix, który odbędzie się 7 grudnia w Pekinie w Chinachy do 10y -Martina Ariano-Kent z Montrealu, Charlie Laliberté-Laurent z Boucherville w Que., Kemp, Ilizarov, Desrochers i Thrasher.

READ  Pfizer pozywa Polskę w sprawie szczepionek. Tak tu dotarliśmy - Politico

Kanadę reprezentowały dwie zupełnie nowe drużyny debiutujące w międzynarodowych zawodach tańca na lodzie – Jamie Fournier z Brossard w Que. i Everest Zhou z Waterloo w Ontario zajęły szóste miejsce z notą 137,41, zaś Audra Ganz z St. Agathe- des-Monts, Keogh i Michael Botsan z Thornhill w Ontario zajęli 17. miejscey Z łączną notą 115,03.

Złoty medal zdobyli Niemki Daria Grimm i Michaił Savitsky (155,88), srebro Ukrainka Maria Pinchuk i Mikita Pogorelov (154,52), a brąz Sarah Kishimoto i Atsuhiko Tamura z Japonii (150,85).

W zawodach międzynarodowych zadebiutowała także Lulu Lin (13 lat) z Mississauga w Ontario, która w konkursie kobiet zajęła siódme miejsce.

„Myślałem, że mogłem spisać się lepiej, ale w okresie poprzedzającym zawody miałem kilka drobnych kontuzji (naciągnięcie mięśnia biodrowego), więc kilka skoków bolało trochę bardziej niż zwykle, ale ogólnie myślę, że miałem naprawdę dobra jazda na łyżwach.” – powiedział Lin, który zdobył srebrny medal w konkursie NextGen 2023.

Złoty medal zdobyła Japonka Rina Uizono z łączną notą 192,31, a za nią uplasowały się koreańskie łyżwiarki Minsol Kwon (183,52) i Seojin Yoon (176,31), które zdobyły odpowiednio srebrny i brązowy medal.

W konkursie mężczyzn Alec Ginzburg z Aurora w Ontario zajął 11. miejscey Ogólnie z łączną notą 159,25. Złoty medal zdobył Koreańczyk Johyun Lim z łączną notą 221,55 pkt, srebrny medal Amerykanin Beck Strummer z łączną notą 200,22 pkt, a brąz Daya Ebihara z Japonii zdobyła z łączną notą 184,73 pkt.

Finałowe wydarzenie w ramach ISU Junior Grand Prix Series 2023 odbędzie się w dniach 4–7 października 2023 r. w Erywaniu w Armenii, gdzie Kanadę będą reprezentować dwaj mężczyźni i dwie drużyny tańca na lodzie.