Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) ostrzegła, że fundusze emerytalne powinny być „wyjątkowo ostrożne” przy inwestowaniu w niepłynne aktywa, ponieważ wyższe stopy procentowe i spadki na giełdach zwiększają prawdopodobieństwo, że będą musiały szybko uzyskać dostęp do gotówki.
W niedawnej erze niskich stóp procentowych fundusze emerytalne przelewały pieniądze na alternatywne inwestycje, takie jak projekty infrastrukturalne i private equity, starając się uciec od niższych rentowności dostępnych na obligacjach rządowych.
Ale takie inwestycje są zwykle niepłynne, co oznacza, że fundusze nie mogą szybko zamienić ich na gotówkę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Chociaż w ciągu ostatniej dekady nie było dużego zapotrzebowania na fundusze, Kryzys emerytalny w Wielkiej Brytanii w październiku Ujawnił, jak gwałtowny wzrost stóp procentowych może to zmienić.
„Obecnie wzywa się do większej elastyczności regulacji, aby umożliwić [defined contribution] „Zaplanuj inwestowanie w płyny i infrastrukturę i to jest w porządku”, powiedział Pablo Antolin, główny ekonomista w jednostce ds. prywatnych emerytur w dziale finansowym OECD. „Ale musimy też być bardzo ostrożni, ponieważ kwestie płynności są bardzo ważne w zarządzaniu strategiami inwestycyjnymi”.
Oprócz ryzyka płynności, OECD ostrzega, że poziom należytej staranności wymagany w przypadku inwestycji alternatywnych prawdopodobnie będzie poza zasięgiem wielu mniejszych funduszy.
„Kiedy masz duży fundusz emerytalny, z dużym zespołem inwestycyjnym, który jest bardziej wykwalifikowany, mogą sobie pozwolić na te opcje i dobrze cenią te płyny do zaoferowania” – powiedział Antolin. Ale małe i średnie fundusze emerytalne nie mogą tego zrobić i potrzebują narzędzi finansowych do inwestowania. . . Widzieliśmy, że nie ma wielu dostępnych instrumentów finansowych do inwestowania w płyny i infrastrukturę”.
Ostrzeżenie pojawia się, gdy apetyt funduszy emerytalnych na inwestycje alternatywne wykazuje niewiele oznak spowolnienia. W grudniu BlackRock, największy na świecie zarządzający aktywami, powiedział, że rola aktywów prywatnych, które obejmują wszystko, od infrastruktury po prywatne kredyty, jest „ważniejsza niż kiedykolwiek”, ponieważ coraz więcej firm zwraca się do nich, aby osiągnąć zwrot.
Alokacje w aktywa alternatywne przyniosły korzyści globalnym publicznym planom emerytalnym.
Na przykład Virginia Retirement System, który ma 778 000 członków, poinformował, że jego udziały w akcjach publicznych i instrumentach o stałym dochodzie spadły odpowiednio o 14,8 procent i 10,6 procent w roku podatkowym 2022. procent w tym samym okresie.
Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Oficjalne Forum Instytucji Monetarnych i Finansowych (OMFIF), prawie połowa publicznych funduszy emerytalnych na całym świecie, dysponujących aktywami o wartości ponad 3 bilionów USD, planuje zwiększyć swoją ekspozycję na alternatywne rozwiązania.
Badanie wykazało, że aktywa, które zapewniają zabezpieczenie przed inflacją, w tym infrastruktura i niektóre nieruchomości, były jednymi z najbardziej uprzywilejowanych.
„Biorąc pod uwagę to rażące lepsze wyniki i ciągłe obawy między [global pension funds] „Jeśli chodzi o inflację, nie jest zaskakujące, że istnieje chęć pójścia naprzód w zakresie aktywów realnych i private equity”, powiedział OMFIF na niezależnym forum poświęconym bankowości centralnej, polityce gospodarczej i inwestycjach publicznych.
OMFIF zwrócił jednak uwagę na ryzyko związane z tym podejściem.
„Pogoń za wyższymi stopami zwrotu na stosunkowo mało płynnych rynkach daje funduszom mniejszą elastyczność w zakresie zmiany ich strategii w przyszłości”, czytamy w raporcie, dodając, że „niedawny kryzys emerytalny w Wielkiej Brytanii wskazuje, że utrzymywanie płynnych aktywów jest niezbędne do pozyskiwania pieniędzy natychmiast w złych czasach.” „.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Czy należy Ci się odszkodowanie po wyroku sądu w sprawie finansowania samochodu? | Sektor finansowy
Regulowane opłaty kolejowe w Anglii wzrosną o 4,6%, aby pokonać inflację w 2025 r. | Ceny kolei
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, odważnie twierdzi, że będzie to ogromne wyzwanie dla Optimusa