Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

okoora rozszerzyła swoją działalność na Polskę, aby wspierać lokalne firmy w transgranicznych transakcjach walutowych

Szwajcarsko-izraelski startup fintech Okura Firma FinTech kontynuuje europejską ekspansję wchodząc na polski rynek. Firma planuje, że jej działalność w Polsce docelowo obejmie biura sprzedaży, marketingu i obsługi klienta, a także centrum badawczo-rozwojowe, które będzie wspierać dalszy rozwój produktów.

W miarę dalszej ekspansji na Unię Europejską, Okoora ma nadzieję, że wejście do Polski ułatwi polskim firmom zarządzanie i realizację transgranicznych transakcji walutowych.

Platforma automatycznego zarządzania walutami biznesowymi (ABCM™) firmy Okoora umożliwia firmom zarządzanie ryzykiem związanym ze zmiennością kursów walut. Ponadto okoora oferuje również usługi bankowe (BaaS) za pośrednictwem interfejsów API, które umożliwiają firmom fintech, bankom i innym instytucjom finansowym świadczenie swoim klientom usług bankowości transakcyjnej związanej z walutami obcymi.

„Przyjechaliśmy do Polski wierząc, że rynek rozwiązań do zarządzania walutami może i powinien ulec transformacji. Kiedy Okoora spojrzała na rynek europejski, Polska uzyskała wysoką ocenę ze względu na dobrze rozwinięty sektor bankowy, wysoki poziom handlu zagranicznego i inne istotne kwestie. kryteriów” – wyjaśniłem Beniamin Abraham„Polska oferuje także zachęty ekonomiczne, które sprawiają, że otwarcie tutaj centrum badawczo-rozwojowego to dobry pomysł. Uważamy, że to najlepsze miejsce na rozpoczęcie naszej ekspansji w Europie”.

Ekspansja do Polski następuje po otwarciu biura firmy w Limassol na Cyprze w 2023 roku, a jej głównym celem jest spełnienie wymogów zgodności z przepisami UE. Polska jest jednak pierwszym rynkiem europejskim na dużą skalę, na którym okoora zamierza promować i sprzedawać swoje usługi lokalnej społeczności biznesowej.

Sukces Fintechu w Polsce

Scena fintech w Polsce kwitnie, a w Polsce ma swoją siedzibę 368 firm fintech. Istnieją również zagraniczni gracze, tacy jak Binance, krzywa, Klarna, Revolut I Tink Wszystkie posiadają biura lub centra badawczo-rozwojowe w Polsce.

Polski rynek usług finansowych jest jednocześnie największym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Według Europejski Bank CentralnyŁączna wartość aktywów polskiego sektora bankowego wyniosła w 2021 roku 564 mld euro. Kwota ta jest niemal dwukrotnie większa niż 336 mld euro w Czechach, które są drugim co do wielkości krajem regionu pod względem wartości.

Polskie banki są niewątpliwie bardziej elastyczne i szybsze w opracowywaniu nowych programów. Według „w wielu przypadkach banki te jako pierwsze wprowadziły rozwiązania takie jak bankowość mobilna i płatności cyfrowe”.Jak praktykować fintech w Polsce 2023’ raport.

Jednym z powodów, dla których firma okoora wybrała Polskę jako kolejny kierunek swojej ekspansji, jest fakt, że małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 99 procent całkowitego biznesu w kraju – i to jest grupa docelowa firmy okoora.

Według planu opracowanego przez rząd małe i średnie przedsiębiorstwa wytwarzają około połowy PKB (45,3 proc.). Polska Agencja Rozwoju PrzedsiębiorczościEksport stanowi około 50% całkowitych przychodów MŚP w Polsce, co wskazuje na ich silną integrację z handlem światowym. To znacznie więcej niż średnia w Unii Europejskiej, gdzie eksport stanowi około 30% przychodów małych i średnich firm.

„Kolejnym aspektem, dla którego Polska została wybrana na początek ekspansji, jest wysoka wartość dotychczasowych transferów na platformie pomiędzy izraelskim szeklem a polskim złotym – Polska zajmuje piąte miejsce w Unii Europejskiej, wyprzedzając takie gospodarki jak Hiszpania i Francja” – dodał. dodał Abraham.