Obrońca tytułu Włoch został wyeliminowany z Euro przez Szwajcarię

Obrońca tytułu Włoch został wyeliminowany z mistrzostw Europy po niedzielnej porażce ze Szwajcarią 2:0 w 1/8 finału.

Gole Remo Freulera i Rubena Vargasa w każdej połowie zapewniły Szwajcarii pierwsze od 31 lat zwycięstwo nad południowym sąsiadem i ustaliły, że 6 lipca w Dusseldorfie w ćwierćfinale zmierzą się z Anglią lub Słowacją.

Szwajcaria dominowała w piłce pod względem posiadania, strzałów, ataków i podań.

Zanim Włochy odpowiedziały w drugiej połowie, agresywna szwajcarska obrona była w stanie sobie z tym poradzić, a plan gry trenera Murata Yakina działał perfekcyjnie.

Freuler zasłużył na przełamanie remisu w 37. minucie, kiedy w pierwszym kontakcie wykonał dośrodkowanie Vargasa, a następnie kolejnym uderzeniem trafił do siatki.

Włoski bramkarz Gianluigi Donnarumma, który wcześniej zablokował strzał Brielle Embolo w meczu jeden na jednego, przed końcem pierwszej połowy zablokował rzut wolny Fabiana Riedlera, który trafił w słupek.

Jednak druga połowa ledwo się zaczęła, gdy Vargas oddał strzał z krawędzi pola karnego w prawy górny róg.

Obrońca Szwajcarii Fabian Schar odetchnął z ulgą, gdy kilka minut później jego próba główką odbiła się od słupka.

Kibice próbowali wywołać meksykańską falę na Stadionie Olimpijskim, ale włoscy nie byli w odpowiednim nastroju.

Włochy nalegały na sposób powrotu, ale bezskutecznie. Najbliższą okazję Gianluca Scamaca miał po uderzeniu w słupek, ale i tak był na spalonym.

Trener Włoch Luciano Spalletti mówił o „pięknych garniturach”, które jego zespół miał na sobie przed meczem z Hiszpanią, ale tym razem, po wyrównaniu w ostatniej sekundzie meczu z Chorwacją przez rezerwowego Mattię Zacaniego, nie był w stanie wyciągnąć królika z kapelusza Włochów.

READ  Weteranka White Ferns Amy Satterthwaite odeszła z międzynarodowego krykieta