Nowozelandczycy prezentują się obiecująco pomimo porażki z Kangaroos przed kluczowym meczem z Tongą

Brakowało im takich zawodników jak Joseph Manu, Jahrom Hughes, Dylan Brown i Nelson Asofa Solomona, a w teście mieli pięciu debiutantów przeciwko drużynie Kangaroos pełnej wielkich nazwisk i gwiazd stanu pochodzenia.

Popchnęli ich jednak do granic możliwości i innego dnia mogliby świętować słynne zwycięstwo w swoim rodzinnym mieście.

Nie byli jednak wystarczająco bystrzy, kiedy to miało znaczenie, i stracili kilka łatwych prób, podczas gdy Kangury były zazwyczaj zorganizowane i skuteczne po obu stronach piłki.

Gra wisiała na włosku aż do 72. minuty, kiedy Mitch Moses wykończył podanie z dystansu Dylana Edwardsa.

Wcześniej Nowozelandczycy odpowiedzieli mocnym uderzeniem po świetnej próbie Willa Warbricka, ale nie potrafili znaleźć kolejnej szansy.

Przełom nastąpił w sześć minut po zakończeniu pierwszej połowy. Przegrywając 12:6, Nowozelandczycy nie byli w stanie przełamać australijskiej passy – pomimo powtórzenia pięciu setów – zanim Harry Grant podjął próbę do Zacha Lomaxa tuż przed upływem godziny.

Nowozelandczykom brakowało różnorodności w ataku, chociaż Shaun Johnson spisał się dobrze w rewanżu, a napastnicy byli czymś więcej niż tylko dorównaniem australijskiej grupie.

Obrońca Livewire Keanu Kenny pobiegł w drużynie na 220 metrów, a wyróżniającymi się zawodnikami byli James Fisher-Harris, Joseph Tappin i Novahu White.

Po wczesnym ataku, kiedy Angus Crichton upuścił piłkę poza linię bramkową, Nowozelandczycy stracili fatalny strzał, a Lindsay Collins przełamała linię bramkową z 30 metrów. Stało się to, gdy Kenny wpadł w linię frontu, a przedni wioślarz odbił się od niej, a Kenny i Phoenix Crosland zderzyli się.

Nowozelandczycy musieli zareagować i ich reakcja była imponująca. Po kilku mocnych atakach, sprytnym podaniu Isaiaha Papali’I i szybkim przejściu Kiniego zakończył się wskoczeniem w róg miejscowego chłopca Jamayne Isaako, po czym skrzydłowy skutecznie przechwycił piłkę z prawej strony.

READ  Pat Cummins prowadzi Australię do ekscytującego zwycięstwa Ashes nad Anglią

Następnie Nowozelandczycy powstali, a Fisher-Harris przerzucił Mosesa, a Kenny biegał i szukał luk. Jednak tuż przed przerwą Kangury objęły prowadzenie, a Tom Trbojevic w swoim niepowtarzalnym stylu próbował zaatakować Zacha Lomaxa. Trbojevic był jednym z najlepszych biegaczy w sporcie, przejechał prawą krawędzią pomimo obecności trzech obrońców, a następnie posłał swojego skrzydłowego poza bramkę, po czym rzut karny Lomaxa zwiększył prowadzenie Kangurów.

Nowozelandczykom nie brakowało chęci ani chęci, ale czasami byli zardzewiali, a kilka podań odbijało się od pokładu.

Nowa Zelandia mocno rozpoczęła po przerwie, biwakując na australijskiej linii. Johnson przejął posiadanie piłki po kilku imponujących krótkich kopnięciach, a Papale był bliski przeforsowania piłki, gdy ta odbiła się od słupka. To był decydujący okres. Kangury, które być może miały szczęście, że w tym okresie nie wpadły do ​​kosza grzechów, wytrzymały imponującą obronę, zanim Nowozelandczycy zapłacili za brak koncentracji. Wewnętrzni obrońcy zostali zatrzymani, a Nowozelandczycy zostali złapani po ślepej stronie. Grant wykonał dobrą robotę, stwarzając okazje swojemu skrzydłowemu, ale na poziomie testowym było to słabe ustępstwo.

Wysiłek Warbricka – kiedy uderzył wysoko kopnięciem Johnsona, a następnie minął piłkę przeciwnika – ożywił tłum w obliczu 80-metrowego ataku Nowozelandczyków. Przez chwilę w powietrzu wisiała nadzieja, zanim Edwards podzielił bramkę, a Moses minął słupki i przypieczętował wynik.

Kangury 22 (Lindsay Collins, Zac Lomax 2, Mitch Moses próbuje; Zac Lomax 2 oszustwo, długopis)

Kiwi 10 (Jamaine Isaku, Will Warbrick Próbuje; Isaku-kun)

Pierwsza połowa 12-6

Michael Burgess jest dziennikarzem sportowym od 2005 rokuZdobył wiele nagród krajowych i relacjonował igrzyska olimpijskie, Puchar Świata FIFA i Puchar Ameryki. Burgess, fan piłki nożnej, nigdy nie zapomni wrzasku, jaki wywołał gol Rory’ego Fallona przeciwko Bahrajnowi w Wellington w 2009 roku.