Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe stypendium pomoże profesorowi OO w badaniu gospodarek amerykańskich i europejskich

Nowe stypendium pomoże profesorowi OO w badaniu gospodarek amerykańskich i europejskich

Profesor nauk politycznych z UO otrzymał grant w wysokości 1,4 miliona dolarów na zbadanie różnych sposobów, w jakie decyzje polityczne wpływają na systemy gospodarcze jednolitego rynku w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Craig Parsons wykorzysta grant do uzupełnienia luk badawczych w badaniach największych rynków indywidualnych na świecie, aby wnieść wkład w przyszłą politykę regulacyjną i demokratyczną debatę. Jego zespół przeprowadzi dwie autorskie ankiety, jedną skierowaną do ogółu społeczeństwa, a drugą do środowiska biznesowego. Plany wymagają setek wywiadów z liderami biznesu i decydentami politycznymi.

Badania skoncentrują się na czterech krajach UE: Francji, Niemczech, Polsce i Norwegii oraz czterech stanach USA: Kalifornii, Florydzie, Pensylwanii i Oregonie i zapytają mieszkańców, jak widzą koszty biznesu i transportu międzystanowego, a także odpowiednie regulacje. moc na nim.

Craig Parsons„Federacja Amerykańska została utworzona, aby zapewnić otwarty handel między stanami” – powiedział Parsons. „Dwa wieki później Europejczycy zamierzali naśladować ogromny rynek amerykański, budując swój własny „jednolity rynek”. Ale w praktyce okazuje się, że to, co robi UE, bardzo różni się od ich rzekomego modelu. UE w sposób bardziej rygorystyczny niż wymagają tego Stany Zjednoczone”.

Norweska Rada ds. Badań Naukowych przyznała grant na badanie Parsonsa „Europejska i amerykańska polityka zarządzania jednolitym rynkiem”. W czteroletnim projekcie uczestniczy zespół badaczy francuskich, niemieckich, norweskich i polskich oraz trzyletni staż podoktorski.

Projekt opiera się przede wszystkim na Centrum Studiów Europejskich ARENA na Uniwersytecie w Oslo, gdzie Parsons pełni funkcję częściową obok swojej roli w Dziale Operacyjnym.

Dziś, powiedział Parsons, Unia Europejska i Stany Zjednoczone reprezentują różne wybory polityczne dotyczące tego, jak zrównoważyć cel, jakim jest otwartość. Różnica wynika z równoważenia ogólnych wymagań dotyczących przyjmowania dóbr, usług, pracy i kapitału spoza państwa z pragnieniem indywidualnego organizowania swoich dóbr, usług, pracy i kapitału według własnego uznania.

READ  Białoruska biegaczka Kristina Tsimanoskaya otrzymuje wizę do Polski z mężem wjeżdżającym na Ukrainę | wiadomości ze świata

Wywiad badawczy zespołu obejmie trzy sektory: towary i usługi, pracę i kapitał. Sektory te skoncentrują się odpowiednio na napojach alkoholowych, budownictwie i bankowości detalicznej.

Parsons powiedział, że branża napojów alkoholowych stanowi przydatne narzędzie do badań nad otwartością międzystanową, ponieważ jest to towar podlegający wysokim regulacjom. Zarówno w Ameryce, jak iw Europie, stany przyjęły bardzo zróżnicowane przepisy dotyczące napojów alkoholowych i w obu kontekstach te różne przepisy generują napięcia prawne i polityczne z wymogami otwartości między stanami.

Parsons powiedział, że projekt powstał na podstawie spostrzeżeń Leifa Hoffmana, absolwenta nauk politycznych z 2011 roku na Uniwersytecie Oklahoma, który napisał swoją pracę magisterską pod kierunkiem Parsonsa. Hoffmann przyjechał do Stanów Zjednoczonych z Niemiec prawie 20 lat temu.

Będąc w muzeum w Las Vegas, Hoffman zobaczył tabliczkę z nakazem niższej ceny za wjazd dla mieszkańców Nevady niż dla mieszkańców innych krajów, na co Unia Europejska nie pozwoliła. Hoffman napisał swoją tezę o porównaniach między Europą a Stanami Zjednoczonymi Parsons powiedział, że Hoffman „należy pochwalić za inspirowanie tego rodzaju badań”.

Projekt wygeneruje wiele danych na temat tego, jak Amerykanie i Europejczycy postrzegają przepisy i podejmowane obecnie decyzje polityczne. Parsons ma nadzieję, że badania zachęcą do lepszego rozwoju polityki i umożliwią Amerykanom i Europejczykom dokonywanie świadomych wyborów dotyczących kompromisów między otwartością a innymi celami politycznymi.

„Przeszkody regulacyjne wpływają na firmy i życie ludzi” – powiedział. „A fakt, że Europa inaczej radzi sobie z tymi pytaniami, może pomóc nam zastanowić się, jak chcemy rządzić sobą”.

Napisane przez Victorię Sanchez, Uniwersytet Komunikacji