Profesor nauk politycznych z UO otrzymał grant w wysokości 1,4 miliona dolarów na zbadanie różnych sposobów, w jakie decyzje polityczne wpływają na systemy gospodarcze jednolitego rynku w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej.
Craig Parsons wykorzysta grant do uzupełnienia luk badawczych w badaniach największych rynków indywidualnych na świecie, aby wnieść wkład w przyszłą politykę regulacyjną i demokratyczną debatę. Jego zespół przeprowadzi dwie autorskie ankiety, jedną skierowaną do ogółu społeczeństwa, a drugą do środowiska biznesowego. Plany wymagają setek wywiadów z liderami biznesu i decydentami politycznymi.
Badania skoncentrują się na czterech krajach UE: Francji, Niemczech, Polsce i Norwegii oraz czterech stanach USA: Kalifornii, Florydzie, Pensylwanii i Oregonie i zapytają mieszkańców, jak widzą koszty biznesu i transportu międzystanowego, a także odpowiednie regulacje. moc na nim.
„Federacja Amerykańska została utworzona, aby zapewnić otwarty handel między stanami” – powiedział Parsons. „Dwa wieki później Europejczycy zamierzali naśladować ogromny rynek amerykański, budując swój własny „jednolity rynek”. Ale w praktyce okazuje się, że to, co robi UE, bardzo różni się od ich rzekomego modelu. UE w sposób bardziej rygorystyczny niż wymagają tego Stany Zjednoczone”.
Norweska Rada ds. Badań Naukowych przyznała grant na badanie Parsonsa „Europejska i amerykańska polityka zarządzania jednolitym rynkiem”. W czteroletnim projekcie uczestniczy zespół badaczy francuskich, niemieckich, norweskich i polskich oraz trzyletni staż podoktorski.
Projekt opiera się przede wszystkim na Centrum Studiów Europejskich ARENA na Uniwersytecie w Oslo, gdzie Parsons pełni funkcję częściową obok swojej roli w Dziale Operacyjnym.
Dziś, powiedział Parsons, Unia Europejska i Stany Zjednoczone reprezentują różne wybory polityczne dotyczące tego, jak zrównoważyć cel, jakim jest otwartość. Różnica wynika z równoważenia ogólnych wymagań dotyczących przyjmowania dóbr, usług, pracy i kapitału spoza państwa z pragnieniem indywidualnego organizowania swoich dóbr, usług, pracy i kapitału według własnego uznania.
Wywiad badawczy zespołu obejmie trzy sektory: towary i usługi, pracę i kapitał. Sektory te skoncentrują się odpowiednio na napojach alkoholowych, budownictwie i bankowości detalicznej.
Parsons powiedział, że branża napojów alkoholowych stanowi przydatne narzędzie do badań nad otwartością międzystanową, ponieważ jest to towar podlegający wysokim regulacjom. Zarówno w Ameryce, jak iw Europie, stany przyjęły bardzo zróżnicowane przepisy dotyczące napojów alkoholowych i w obu kontekstach te różne przepisy generują napięcia prawne i polityczne z wymogami otwartości między stanami.
Parsons powiedział, że projekt powstał na podstawie spostrzeżeń Leifa Hoffmana, absolwenta nauk politycznych z 2011 roku na Uniwersytecie Oklahoma, który napisał swoją pracę magisterską pod kierunkiem Parsonsa. Hoffmann przyjechał do Stanów Zjednoczonych z Niemiec prawie 20 lat temu.
Będąc w muzeum w Las Vegas, Hoffman zobaczył tabliczkę z nakazem niższej ceny za wjazd dla mieszkańców Nevady niż dla mieszkańców innych krajów, na co Unia Europejska nie pozwoliła. Hoffman napisał swoją tezę o porównaniach między Europą a Stanami Zjednoczonymi Parsons powiedział, że Hoffman „należy pochwalić za inspirowanie tego rodzaju badań”.
Projekt wygeneruje wiele danych na temat tego, jak Amerykanie i Europejczycy postrzegają przepisy i podejmowane obecnie decyzje polityczne. Parsons ma nadzieję, że badania zachęcą do lepszego rozwoju polityki i umożliwią Amerykanom i Europejczykom dokonywanie świadomych wyborów dotyczących kompromisów między otwartością a innymi celami politycznymi.
„Przeszkody regulacyjne wpływają na firmy i życie ludzi” – powiedział. „A fakt, że Europa inaczej radzi sobie z tymi pytaniami, może pomóc nam zastanowić się, jak chcemy rządzić sobą”.
Napisane przez Victorię Sanchez, Uniwersytet Komunikacji
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii: Bank Anglii wkrótce ujawni swoją kolejną decyzję
Pracodawcy zmuszający pracowników do powrotu do pracy odchodzą w zapomnienie – twierdzi ekspert, twórca terminu prezenteizm Pracuj w domu
BlackRock i Microsoft planują fundusz o wartości 30 miliardów dolarów na inwestycje w infrastrukturę sztucznej inteligencji