Według kraju, Chiny uchwaliły nową ustawę o ochronie danych . Świeżo starzejący się PIPL określa kompleksowy zestaw zasad dotyczących tego, w jaki sposób firmy gromadzą, przetwarzają i chronią dane użytkowników. Podobnie jak Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO), ustawa poświęcona jest minimalizacji danych oraz praktyce ograniczania zbierania danych tylko do informacji wymaganych w określonym celu. Wymaga również od firm zapewnienia użytkownikom kontroli nad sposobem wykorzystywania ich danych osobowych. Na przykład mogą zrezygnować z reklam ukierunkowanych.
dla każdego Kolejnym wymogiem stawianym przez PIPL jest wyznaczenie przez firmy osoby osobiście odpowiedzialnej za ochronę danych użytkowników. Platformy muszą również przechodzić okresowe audyty w celu zapewnienia zgodności. Każda zagraniczna firma działająca w kraju, która przetwarza dane obywateli chińskich, musi przestrzegać tych samych zasad, czyniąc prawo eksterytorialnym w taki sam sposób, jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO).
PIPL pojawia się, gdy Chiny starają się powstrzymać swoich gigantów technologicznych. firma ostatnio Tencent pozwany za pośrednictwem „Trybu młodzieżowego” WeChat, twierdząc, że funkcja narusza prawa chroniące dzieci. Co więcej, kraj ostatnio Jest skierowany do firm takich jak Alibaba, Didi i Tencent. PIPL ma wejść w życie 1 listopada.
„Ma skłonność do apatii. Rozwiązuje problemy. Miłośnik Twittera. Pragnący być orędownikiem muzyki”.
More Stories
Wokalista Radiohead Thom Yorke schodzi ze sceny, gdy fan skanduje w proteście przeciwko Strefie Gazy
Molly Mae Hague wygląda zupełnie nie do poznania w swoim kostiumie Babci Wilczy z Czerwonego Kapturka, gdy rzuca uroczą kulą bougie na Halloween dla swojej córki Bambi.
Recenzja historii Christophera Reeve’a – „Kompleksowa i afirmująca życie”