Niemcy przetrwały powrót Australii i zakwalifikowały się do finału United Cup z Polską

SYDNEY (Reuters) – Niemcy zakwalifikowały się do finału mistrzostw drużyn mieszanych Pucharu Anglii po szokującym zwycięstwie 2:1 nad gospodarzem Australii w sobotę i umówiły się na spotkanie z Polską, która pokonała Francję 3:0.

W długim półfinale, który ostatecznie zakończył się tuż po 2 w nocy czasu lokalnego, niemiecki duet gry mieszanej Alexander Zverev i Laura Siegmund pokonał Matthew Ebdena i Storm Huntera w decydującym secie po tym, jak obie drużyny rozdzieliły się w grze pojedynczej.

Angelique Kerber zapewniła Niemcom prowadzenie po pokonaniu Ajli Tomljanovica, ale Australia odpowiedziała, gdy Alex de Minaur, wspierany przez fanów swojego kraju, od tyłu pokonał Zvereva 5:7, 6:3, 6:4.

Pomiędzy meczami singlowymi i deblowymi Zverev miał zaledwie 25 minut, ale to go nie powstrzymało, a Siegmund wziął udział w pokonaniu australijskiego duetu 7-6, 6-7, 15-13 w meczu, w którym obie drużyny obroniły kilka meczów. zwrotnica.

„Po meczu pojedynczym było wyraźnie rozczarowujące, ale myślę, że poziom meczu był bardzo wysoki” – powiedział wyczerpany Zverev, który wyglądał na wyczerpanego po pięciu godzinach gry.

Nadal byliśmy w grze i nadal mieliśmy szansę na zwycięstwo i cieszę się, że zrobiliśmy to dzisiaj.

Kerber otrząsnęła się po przegranej i zaoszczędziła dwa punkty meczowe, pokonując Ajlę Tomljanovic 4:6, 6:2, 7:6, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej od 18-miesięcznej przerwy macierzyńskiej.

„Przed wyjazdem do Melbourne starałam się rozegrać jak najwięcej meczów” – powiedziała Kerber. „Próbowałam wyciągnąć wnioski z trzech ostatnich meczów”.

„Przyjechać tutaj i wygrać tak trudną walkę wiele dla mnie znaczy. Mieć taki mecz przed wyjazdem na Australian Open wiele znaczy”.

Australian Open odbędzie się w dniach 14–28 stycznia.

Polska awansuje

Wcześniej dziewiąty na świecie Polak Hubert Hurkacz obronił późną próbę zwycięstwa Francuza Adriana Mannarina 6:3, 7:5, dając czołowemu rozstawionemu prowadzenie 1:0 w wartym dziesięć milionów dolarów turnieju, który rozpoczął się w zeszłym tydzień z udziałem 18 krajów. spór.

READ  Farmasilo podpisuje umowę inwestycyjną na wejście do Polski

Iga Świątek miała trudniejszy mecz z Caroline Garcią, która numer jeden na świecie przegrała pierwszego seta, zanim odzyskała swój najwyższy poziom i wygrała 4:6, 6:1, 6:1.

Świątek prowadziła 4:0 po podwójnym serwisie w decydującym secie na początku meczu, a 22-latka nie oglądała się za siebie, aby odnieść czwarte z rzędu zwycięstwo w grze pojedynczej w tym sezonie przed Australian Open w tym miesiącu.

„Cieszę się, że wróciłem i nie popełniłem tak wielu błędów, jak w pierwszym secie” – powiedział Świątek. „Oczywiście Caro jak zwykle naciskała, więc jestem szczęśliwy, że dotarliśmy do finału.

„Hobby rozegrał dzisiaj świetny mecz. Miał wszystko pod kontrolą i miło było to oglądać. Zdecydowanie mi to ułatwił”.

Katarzyna Kawa i Jan Zieliński zakończyli serię zwycięstw, pokonując Alexana Lechimiyę i Edouarda Rogera-Vasselina 6:3, 6:3.