Zapomnij o skanowaniu nieba w poszukiwaniu kosmitów – mogą ukrywać się pod ziemią na Marsie, twierdzą naukowcy.
Skały pod czerwoną planetą Powłoka smagana wiatrem ma idealną równowagę chemiczną, aby wspierać życie w połączeniu z wodą.
Badacz Jesse Tarnas z Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA„Nie wiemy, czy życie kiedykolwiek zaczęło się pod powierzchnią Marsa” – powiedział – „ale gdyby tak się stało, to myślimy, że wystarczy energii, aby je utrzymać do dziś”.
„Duży wpływ eksploracji pod powierzchnią jest taki, że wszędzie tam, gdzie na Marsie znajdują się wody gruntowe, istnieje duża szansa, że masz wystarczająco dużo energii chemicznej, aby utrzymać życie”.
Naukowcy odkryli to w ostatnich dziesięcioleciach To głębiny ziemi Jest domem dla wielu oddzielnych organizmów Ze świata powyżej.
W przypadku braku światła słonecznego zwierzęta te przeżywają proces zwany radiometrycznym – wykorzystując produkty uboczne reakcji chemicznych, które zachodzą, gdy pierwiastki radioaktywne w skałach wchodzą w kontakt z wodą.
Plik Najnowsze wyniki Pochodzi z analizy marsjańskich meteorytów, które, jak stwierdzono, mają podobny skład do skał ziemskich.
Mars skały Wszystkie pierwiastki potrzebne do rozpadu radioaktywnego są dostatecznie porowate, aby uwięzić wodę.
Wcześniejsze badania przyniosły również dowody na istnienie aktywnego systemu wód podziemnych Na Marsie.
Wiercenie jest pod spodem, powiedział badacz Jack Mustard z Uniwersytetu Browna w USA Powierzchnia Marsa nie będzie wymagała ciężkiego sprzętu i można to zrobić za pomocą małych sond.
Powiedział: „Gdybyśmy pomyśleli o możliwości życia w teraźniejszości, byłoby to całkowicie pod ziemią, gdzie odbywa się to wydarzenie”.
Może pojawić się więcej dowodów na poparcie teorii NASA o wytrwałości, w jaką się wierci Powierzchnia Marsa, Z pomocą swojej miniaturowej kreatywności śmigła.
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków