Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nauka o mikrobiomie może zrewolucjonizować walkę z niedożywieniem

Nauka o mikrobiomie może zrewolucjonizować walkę z niedożywieniem

OpenBiome, wiodąca organizacja non-profit zajmująca się zdrowiem mikrobiomów, podczas swojej sesji „Dlaczego mikrobiom jelitowy ma kluczowe znaczenie dla zdrowia dzieci: wykorzystanie nauki o mikrobiomie do End Malnutrition” w dniu 25 września 2024 r. podczas Szczytu Naukowego Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Trzy miliony dzieci cierpi z powodu niedożywienia, co jest przyczyną prawie połowy wszystkich zgonów dzieci na świecie. Pobiera to ogromne żniwo dla zdrowia i majątku osób dotkniętych chorobą oraz ich krajów, ponieważ niedożywienie pozbawia światowy PKB o około 3,5 biliona dolarów w wyniku utraty produktywności i wzrostu liczby miejsc pracy. Największy ciężar spada na kraje o niskich i średnich dochodach, gdzie niedożywienie dotyka jedno na pięcioro dzieci, pozbawiając je dzieciństwa i w dłuższej perspektywie wpływając na ich zdrowie oraz zdolność do nauki i zarabiania.

„Nie możemy marnować ani chwili” – powiedziała Julie Barrett O’Brien, dyrektor generalna Open Biome. „Jesteśmy świadomi konsekwencji zdrowotnych, gospodarczych i politycznych, jeśli nie zaangażujemy się pilnie w rozwiązanie problemu niedożywienia przy użyciu nowej nauki i nowych narzędzi”.

W ostatnich latach nauka o mikrobiomach zmieniła podejście do pozornie nieuleczalnych chorób, takich jak oporność na antybiotyki, choroby jelit i nowotwory. W ciągu ostatnich 30 lat nastąpił niewielki postęp w leczeniu niedożywienia. Nadszedł czas, aby zbadać, w jaki sposób nauka o mikrobiomie może pomóc w znalezieniu rozwiązań dla celów zrównoważonego rozwoju, szczególnie w odniesieniu do niedożywienia.


Julie Barrett O’Brien, dyrektor generalna OpenBiome

Panel interaktywny gromadzi czołowych naukowców, fundatorów i twórców zmian z całego świata, aby przeprowadzić burzę mózgów na temat pomysłów i działań niezbędnych do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba z NASA dotarł do celu. Co teraz?