Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA próbuje zwrócić części Tytana, księżyca Saturna, który może być siedliskiem życia, z powrotem na Ziemię

NASA przekazała zaawansowanym badaczom pieniądze, aby dowiedzieć się, jak wysłać misję na księżyc Saturna, Tytana, i przywrócić wszelkie odkryte życie pozaziemskie.

Podróż powrotna sondy, której celem jest zwrócenie „związków organicznych” do dalszych badań, Będzie zasilany przez rozległe jeziora metanowe znalezione w niebiańskim satelicie.

Agencja Kosmiczna niedawno przekazała grant w wysokości 125 000 dolarów od NASA na rzecz Innovative Advanced Concepts (NIAC) dla NASA Glenn Research Center w Cleveland w stanie Ohio. Aby zobaczyć, czy takie zadanie jest możliwe.

Oprócz płynnego oceanu, który zdaniem wielu naukowców może być domem dla życia, na jego powierzchni iw atmosferze znajduje się klasa związków chemicznych zwanych toliną, których nie ma na Ziemi.

Te związki, które misja proponuje odzyskać, mogłyby skorzystać na analizie w laboratoriach na Ziemi.

NASA stwierdziła, że ​​Thulin może być również „jednym z elementów składowych układu słonecznego, które mogą pomóc nam zrozumieć pochodzenie życia na naszej planecie”.

Przykładowa misja powrotna wymaga pocisku wspieranego przez zasoby na Tytanie, aby wystartować w podróż powrotną na Ziemię, jak pokazano na renderowaniu tego artysty

Przykładowa misja powrotna wymaga pocisku wspieranego przez zasoby na Tytanie, aby wystartować w podróż powrotną na Ziemię, jak pokazano na renderowaniu tego artysty

W przeciwieństwie do „siedmiu minut terroru”, których doświadczają agencje kosmiczne próbujące wylądować na Marsie, ciśnienie atmosferyczne Tytana znacznie ułatwi lądowanie statku kosmicznego na jego powierzchni.

„Spodziewamy się, że lądowanie na Tytanie będzie stosunkowo łatwe” – powiedział Stephen Olison, szef Compass Laboratory w Glenn, które prowadzi koncepcyjny projekt statku kosmicznego dla NASA. komunikat. „Tytan ma gęstą atmosferę azotową – 1,5 razy większe od ciśnienia atmosferycznego na Ziemi – która może spowolnić opadanie poprzez spadek powietrza i spadochron, zapewniając ciche lądowanie, tak jak astronauci powracający na Ziemię”.

Agencja stwierdziła w oświadczeniu, że NIAC finansuje pomysły, które są na wczesnym etapie rozwoju i nie są jeszcze formalnym przydziałem.

Thomas Zurbuchen, zastępca dyrektora Dyrekcji ds. Zadań Naukowych Agencji, dodał: „NIAC to jeden ze sposobów, w jakie agencja przyjmuje„ dzikie ”pomysły, które wymagają co najmniej dekady rozwoju, ale mogą ostatecznie doprowadzić do rewolucyjnych innowacji, które przyczynią się do powstania nowych i ekscytujące zadania. Dziś pomysły są „szalone” od lat.

Tytan, drugi co do wielkości księżyc w Układzie Słonecznym, ustępujący tylko Jowiszowi Ganimedesowi, jest pokryty globalnym oceanem zbudowanym w całości z ciekłego metanu, zgodnie z misją NASA Cassini na Saturnie.

Cassini, który celowo zanurzył się w atmosferze Saturna we wrześniu 2017 roku po 13-letnim locie, wykrył burze piaskowe na Tytanie.

Oprócz masywnego otoczenia Tytan charakteryzuje się ekstremalnymi wzorcami pogodowymi, z temperaturami powierzchni sięgającymi -290 stopni Fahrenheita (-179 stopni Celsjusza), co od lat wzbudza zainteresowanie naukowców.

„Tytan to niesamowity świat” – wyjaśnia Geoffrey Landis, główny badacz naukowy w firmie Compass. Pokryta jest związkami organicznymi chronionymi przez gęstą atmosferę azotową i zawiera morza ciekłego gazu ziemnego wielkości i głębokości wielkich jezior Ziemi na jej powierzchni. Pod swoją skorupą Tytan to oceaniczny świat z drugim oceanem płynnej wody ukrytym w głębinach morskich.

Zespół przejdzie dalej, aby odkryć, w jaki sposób ciekły tlen tworzy potencjalną misję. NASA dodała, że ​​skały Tytana składają się z lodu wodnego, który może topić się przy użyciu ciepła ze źródła jądrowego, a następnie elektrolizować.

„Produkcja paliwa rakietowego na Tytanie nie będzie wymagała obróbki chemicznej – wystarczy rurka i pompa” – wyjaśnił Oleson. Metan jest już płynny, więc jest gotowy do użycia.

Misja NASA Cassini zakończyła się w 2017 roku po 13 latach lotu w pobliżu Saturna, wykonując setki zdjęć i obserwując gazowego giganta i niektóre z jego satelitów.

Misja NASA Cassini zakończyła się w 2017 roku po 13 latach lotu w pobliżu Saturna, wykonując setki zdjęć i obserwując gazowego giganta i niektóre z jego satelitów.

NASA ma nadzieję wysłać misję na Tytana w 2027 roku i sprawdzić, czy jest on domem życia, jak sugeruje wielu naukowców.

NASA ma nadzieję wysłać misję na Tytana w 2027 roku i sprawdzić, czy jest on domem życia, jak sugeruje wielu naukowców.

„Naszym celem jest zaprojektowanie nowoczesnej, opłacalnej koncepcji misji, która pozwoli znaleźć i wykorzystać zasoby w miejscu docelowym” – powiedział Landis.

W czerwcu 2019 roku NASA ujawniła nową misję na Tytanie, znaną jako Dragonfly, która przeleci ponad 100 mil wokół niebiańskiego satelity.

Początkowo miał zostać uruchomiony w 2026 r., Ale pandemia COVID-19 Zapłacić Premiera sięga 2027 roku.

Co odkryła Cassini podczas swojej 20-letniej misji wysyłkowej?

Cassini wystrzelił z Cape Canaveral na Florydzie w 1997 roku i spędził siedem lat w tranzycie, a następnie przez 13 lat na orbicie wokół Saturna.

Wizja artysty dotycząca sondy Cassini badającej Saturna

Wizja artysty dotycząca sondy Cassini badającej Saturna

W 2000 roku spędziła sześć miesięcy na badaniu Jowisza, zanim dotarła do Saturna w 2004 roku.

W tym czasie odkrył sześć kolejnych księżyców wokół Saturna, górujące struktury 3D nad pierścieniami Saturna oraz gigantyczną burzę, która przetaczała się przez planetę przez około rok.

13 grudnia 2004 roku odbył swój dziewiczy lot z księżyców Saturna, Tytana i Diona.

24 grudnia zbudowana przez Europejską Agencję Kosmiczną sonda Huygens wystrzeliła na księżyc Saturna, Tytana, w celu zbadania jego atmosfery i składu powierzchni.

Tam odkrył dziwne jeziora węglowodorowe zbudowane z etanu i metanu.

W 2008 roku Cassini zakończył swoją główną misję eksploracji systemu Saturn i zaczął rozszerzać swoją misję (misja Cassini Equinox).

W 2010 roku rozpoczął swoją drugą misję (Cassini Solstice Mission), która trwała do momentu eksplozji w atmosferze Saturna.

W grudniu 2011 roku Cassini uzyskał zdjęcia księżyca Saturna Enceladusa w najwyższej rozdzielczości.

W grudniu następnego roku prześledziłem tranzyt Wenus, aby sprawdzić możliwość obserwacji planet poza naszym Układem Słonecznym.

W marcu 2013 roku sonda Cassini wykonała ostatni lot księżyca Saturna Rea i zmierzyła jego wewnętrzną strukturę oraz siłę grawitacji.

Cassini nie tylko badała Saturna, ale także uchwyciła wspaniałe widoki jego wielu księżyców.  Powyżej można zobaczyć księżyc Saturna, Enceladusa, dryfujący przed pierścieniami oraz mały księżyc Pandora.  Zrobione 1 listopada 2009 roku, przy oświetleniu słonecznym całej sceny

Cassini nie tylko badała Saturna, ale także uchwyciła wspaniałe widoki jego wielu księżyców. Powyżej można zobaczyć księżyc Saturna, Enceladusa, dryfujący przed pierścieniami oraz mały księżyc Pandora. Zrobione 1 listopada 2009 roku, przy oświetleniu słonecznym całej sceny

W lipcu tego roku Cassini uchwyciła oświetlonego na czarno Saturna, aby dokładnie zbadać pierścienie, a także zrobiła zdjęcie Ziemi.

W kwietniu tego roku zakończył najbliższy lot na Tytanie i rozpoczął orbitę na Wielkim Finale, który zakończył się 15 września.

„Misja zmieniła sposób, w jaki myślimy o tym, gdzie ewoluowało życie pozaziemskie” – powiedział Andrew Coates, szef grupy nauk planetarnych w Mollard Space Science Laboratory na University College London.

„Oprócz Marsa, księżyce planet zewnętrznych, takich jak Enceladus, Europa, a nawet Tytan, są teraz największymi konkurentami do życia w innym miejscu”. „Całkowicie przepisaliśmy podręczniki o Saturnie”.