NNA – Stowarzyszenie Liderów Biznesu Libanu (RDCL) gościło Jego Ekscelencję Przymysława Nesiołowskiego, Ambasadora RP w Libanie, wraz z Panem Mateuszem Ananićem, Zastępcą Szefa Misji Ambasady RP w Bejrucie oraz Panem Mariuszem Stachnikiem, Prezesem Zarządu Dyrektorów Mazowieckiego Klastra ICT. Spotkanie odbyło się 28 marca w siedzibie RDCL, w obecności kilku członków RDCL reprezentujących kilka obszarów sektora prywatnego, a także przedstawicieli Beirut Digital District (BDD), w celu wzmocnienia komunikacji pomiędzy polskimi i libańskimi biznesmenami .
Decyzja o organizacji spotkania została podjęta po ogłoszeniu wizyty Pana Stasznika w Libanie, nominacji Mazowieckiego Klastra ICT jako głównej narodowej grupy przez polski rząd oraz połączeniu ponad 400 firm z sektora MŚP, a także jako duże podmioty.
Pan Nicholas Bukather, prezes RDCL, przedstawił stowarzyszenie i stwierdził, że „libański sektor prywatny szuka otwarcia rynków dla swoich usług i produktów i wie, jak to zrobić, ponieważ sektor prywatny znacząco przyczynia się do odwrócenia salda bieżącego deficytu płatniczego ”. Pan Bukather przedstawił również istniejący projekt RDCL ASPIRE i z zadowoleniem przyjął wszelkie potencjalne nowe możliwości rozwoju nowych relacji biznesowych z Polską.
Pan Marius Stachnik, Prezes Zarządu Mazovia Group for Information and Communication Technologies, przedstawił grupę oraz wyjaśnił koncepcję i strategię biznesową, którą się kieruje. Grupa zapewnia finansowanie biznesu i projektów, badania i rozwój oraz wsparcie administracyjne, a dziś stara się znaleźć nowe możliwości w Libanie i opracować strategie biznesowe, które mogą przynieść korzyści obu krajom.
Mówiąc o rozwoju Polski w ciągu ostatnich trzech dekad, Jego Ekscelencja Przemysław Nesiołowski, Ambasador RP w Libanie, powiedział: „To, co staramy się osiągnąć poprzez tę wizytę, to wzajemne zbliżenie środowisk biznesowych obu krajów” pomimo wszystkich wyzwań w Libanie. Wyjaśnił, że „polska gospodarka jest bardzo zróżnicowana i że następuje stosunkowo nowy rozwój, ponieważ nowe pokolenie jest entuzjastyczne i chętne do odniesienia sukcesu i pracy. Dlatego jest to szansa dla Libanu do wykorzystania.”
Na koniec JE Pan Niesiołowski i Pan Stachnik wymienili obszary polskiej wiedzy specjalistycznej, w których Liban mógłby rozważyć prowadzenie biznesu, takie jak rolnictwo, technologie medyczne, farmaceutyki, meble drewniane, energia odnawialna i inne.
Uczestnicy wykazali zainteresowanie badaniem wspólnych możliwości biznesowych. Wkrótce zostaną zorganizowane delegacje biznesowe i rozpoznawcze między firmami i instytucjami.
==============
Śledź wiadomości Narodowej Agencji Informacyjnej za pośrednictwem Radia Liban na 98,5, 98,1 i 96,2 FM.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu