WATYKAN (CNS) – Z okazji Światowego Dnia Alzheimera 21 września papież Franciszek poprosił ludzi o modlitwę za wszystkich dotkniętych chorobą, w tym rodziny i opiekunów.
Na zakończenie swojego przemówienia skierowanego do ogółu społeczeństwa na Placu św. Piotra 21 września papież powiedział, że choroba Alzheimera „dotyka wielu ludzi, którzy przez tę chorobę często są spychani na margines społeczeństwa”.
„Módlmy się za tych, którzy cierpią na chorobę Alzheimera, za ich rodziny i za tych, którzy troszczą się o nich z miłością, aby mogli być coraz bardziej wspierani i wspierani” – powiedział.
Wezwał również ludzi do modlitwy za mężczyzn i kobiety poddawanych dializie, dializie lub przeszczepieniu narządów.
Wrzesień to także Światowy Miesiąc Alzheimera, inicjatywa organizacji Alzheimer’s Disease International (ADI) mająca na celu podniesienie świadomości, zmierzenie się z piętnem związanym z chorobą Alzheimera i demencją oraz zmobilizowanie większego wsparcia dla osób dotkniętych chorobą. Demencja to ogólne określenie grupy objawów, które negatywnie wpływają na pamięć, a choroba Alzheimera to specyficzna choroba, która jest najczęstszą przyczyną demencji.
Według ADI w 2020 r. na całym świecie z demencją żyło ponad 55 mln osób, a w 2030 r. liczba ta ma osiągnąć 78 mln.
Większość osób z demencją mieszka w krajach o niskich i średnich dochodach, a ponieważ demencja dotyka głównie osoby starsze, najszybszy wzrost populacji osób starszych występuje w Chinach, Indiach i ich sąsiadach w Azji Południowej i na zachodnim Pacyfiku. ADI.
Dodała, że wczesna diagnoza i dostęp do opieki zdrowotnej, której brakuje w słabo rozwiniętych społeczeństwach, są kluczem do pomocy ludziom w uzyskaniu potrzebnego leczenia, opieki i wsparcia.
Więcej wiadomości o Watykanie
Copyright © 2022 Katolicki Serwis Informacyjny / Amerykańska Konferencja Biskupów Katolickich
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków