Dżakarta (ANTARA) – Indonezyjskie Ministerstwo Zdrowia współpracuje z partnerami z sektora prywatnego w celu zarządzania kilkoma trwałymi wysiłkami mającymi na celu rozwiązanie przypadków gorączki krwotocznej denga w Indonezji.
Oczekuje się, że współpraca ta pomoże rządowi osiągnąć cel, jakim jest wyeliminowanie zgonów spowodowanych dengą do 2030 r.
„Aby ograniczyć przypadki dengi w Indonezji, musimy wdrożyć kompleksową i systematyczną strategię. Widzimy, że wzmocnienie danych i systemu jest kluczem do osiągnięcia celu. Wymaga silnej synergii z sektorem prywatnym” – stwierdziło Ministerstwo Dyrektor. Generał ds. zapobiegania chorobom Maxi Rein Rondono, zauważył w piątkowym oświadczeniu (12 stycznia).
W związku z tym Ministerstwo współpracuje z państwową firmą farmaceutyczną PT Bio Farma i PT Takeda w celu zwiększenia roli i potencjału pracowników służby zdrowia, społeczności i społeczeństwa poprzez ruch „Ayo 3M Plus” i wdrożenie szczepień przeciwko dengi.
Zauważył, że współpraca ma również na celu usprawnienie gromadzenia danych i walidację przypadków rozprzestrzeniania się dengi w Indonezji oraz wprowadzenie różnych innowacji mających na celu ograniczenie przypadków dengi.
W ramach jednego z wysiłków zmierzających do osiągnięcia tego celu w lutym 2023 r. Ministerstwo uruchomiło System Aplikacji Informacyjnej o Arbowirusie (SIARVI), który ma pomóc w rejestrowaniu i raportowaniu działań związanych z nadzorem nad dengą i innymi arbowirusami w czasie rzeczywistym.
Powiązane wiadomości: Indonezja zamierza do 2030 r. zmniejszyć liczbę przypadków dengi do 10 na 100 000 osób
Tymczasem dyrektor generalny BT Takeda Innovative Medicines, Andreas Gutknecht, powiedział, że jego zespół jest zaangażowany w walkę z dengą poprzez zapewnienie szerokiego dostępu do innowacji w zakresie zapobiegania dendze.
„W tym przypadku współpracujemy z firmą Bio Pharma jako partner, aby chronić więcej ludzi przed niebezpieczeństwami związanymi z dengą” – dodał.
Ponadto Prezes Zarządu BioPharma, Sadik Acacia, stwierdził, że w przyszłości w ramach współpracy będzie realizowany program szczepień przeciwko dendze, podobny do programu, który został wdrożony pod koniec 2023 roku we wschodnim Kalimantanie, jako jednym z najbardziej obciążonych obszarów endemicznych dengi w Indonezja. . .
„Przyznaliśmy ponad 19 000 dawek regionowi wschodniego Kalimantanu. Postrzegamy to jako impuls dla Indonezji do zmniejszenia liczby przypadków dengi i osiągnięcia zerowej liczby zgonów z powodu dengi w 2030 r.” – zauważył.
Ministerstwo Zdrowia odnotowało, że w ciągu 47 tygodni 2023 roku, w okresie od stycznia do listopada, w 465 powiatach i miastach 34 województw zgłoszono około 83 302 przypadków gorączki denga, z czego 574 zmarły.
Powiązane wiadomości: Dzień Dengi ASEAN jest dowodem na to, że Indonezja poważnie podchodzi do walki z tą chorobą
Powiązane wiadomości: Wolbachia, kluczowe tematy dotyczące szczepionek przeciwko dendze w ramach Dnia Dengi ASEAN 2023
Tłumacz: Pamela Sakina, Resinta Sulistandari
Redaktor: Yoni Arisande Sinaga
Prawa autorskie © Antara 2024
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków