Głównymi produktami wytwarzanymi w tczewskiej fabryce są pasma i moduły radiowe, które razem tworzą stację bazową 5G. Moduł radiowy odpowiada za modulację sygnału radiowego, który wysyłany jest do anteny w celu nadawania i odbierania fal radiowych. RAN Compute, rozwiązanie pasma podstawowego firmy Ericsson, jest połączone z modułem radiowym za pomocą światłowodów i odpowiada za przetwarzanie danych w stacji bazowej.
W kwietniu tego roku Ericsson zapowiedział, że rozpocznie produkcję najnowszej generacji radia, dwuzakresowego Radio 4490.
„Prawie trzy lata temu zdecydowaliśmy się rozszerzyć produkcję radiotelefonów 5G z naszym partnerem produkcyjnym Flex w ich zakładzie w Tczewie” – mówi Martin Mellor, prezes Ericsson Polska w komunikacie prasowym. „To dla nas dumny moment i chciałbym podziękować naszemu pracowitemu zespołowi i naszemu partnerowi Flexowi za to, że tak się stało. W bardzo krótkim czasie Tczew stał się jednym z głównych obszarów produkcyjnych firmy, wspierając naszych klientów przy uruchomieniu sieci 5G w całej Europie”.
Centrum badawczo-rozwojowe firmy Ericsson w Krakowie łódzki zatrudnia 1800 pracowników. Jest to drugie co do wielkości centrum badawczo-rozwojowe firmy w Europie po Szwecji. Ericsson Polska obecnie się rozwija i poszukuje nowych pracowników, których celem jest zatrudnienie 350 osób w ciągu roku.
Główne operacje produkcyjne firmy Ericsson znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii i Estonii. Estonia i Polska są głównymi dostawcami sieci 5G firmy Ericsson w Europie.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu